Yazı

Böyle Ayrılık Olmaz
Böyle Ayrılık Olmaz 

Pınar Kandemir

Merhaba Ben Pınar Kandemir.

Selçuk Belediyesi bünyesinde Selçuk Belediye Kreşi ve Gündüz Bakımevi, Akıncılar Huzurevi, Prof. Dr Türkan Saylan Öğrenci Yurtları, Segem gibi hizmet birimlerinde sözleşmeli olarak yerine getirmeye çalıştığım psikolojik danışmanlık eğitim ve sosyal hizmet uzmanlığı görevimden ayrıldığımı bildirmek üzere bir açıklama yapmam gerektiğini düşünüyorum ,ki açıklama gerekliğinin doğuran sebepler de hizmet verdiğim süre boyunca herhangi bir olumsuzluğa neden olmadığım halde, ayrıldıktan sonra , ayrılışım ile ilgili hakkımda çıkan söylentiler, benimle uzaktan yakından ilgisi olmayan davranışlar ve konu ile suçlanan insanların mağduriyetini gidermek amacıyla yapmaktayım.Tanıdığım, iş ve sosyal hayatım boyunca yanımda olan ve beni gerçekten tanıdığını düşündüğüm insanların yanında , tanışma fırsatı bulamadığım kişilerin bu asılsız tamamen söylentiden ibaret olan şeylere inanıp beni yanlış değerlendirmelerini istemediğimdendir. Yaklaşık olarak bir yıl boyunca saydığım birimlerde görev aldım. işimi ve insanları sevdiğimden dolayı, beklenenden fazla performans göstermeye ve faydalı olmaya çalıştım. Çalıştığım süre boyunca tek kaygım başka ne yapabiliriz ?den farklı birşey olmamıştır.
Selçuk Belediye Kreşi ve Gündüz Bakımevinde eğitim koordinatörlüğü ve 0-6 yaş grubu çocuklarıma ve ailelerine yönelik psikolojik danışmanlık hizmetini yürütmekteydim. idari kadroda bir değişiklik yapıldı ve idari yönetici yerine bir başka kişi görevlendirildi. işimi iyi yapmaya çalıştığımdan şimdiye dek idari yönden herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. görevine yeni başlayan idareci eğitim işlerinin de kendi sorumluluğunda olduğunu,Tarih bölümü mezunu olmasına rağmen eğitim ile ilgili plan ve düzenlemeleri de kendisinin yapacağını ifade ettiğinde, herhangi bir tartışma ortamı yaşanmamasına rağmen , bir eğitimci olarak buna hayır dedim. ayrılışımın temel nedeni de budur. pek çok insanın aklına gelebileceği gibi,hatta kimi kişilerin açıkça ifade ettiğinin aksine Selçuk Belediye Kreşi'ne müdür olmak gibi en ufak bir kaygım, bir düşüncem olmamıştır.Bunu aynı şekilde belediyede yaptığım görüşmelerde de dile getiriş bulunmaktayım.
Aldığım eğitim uyarınca, kreş, anaokulu, özel eğitim merkezleri, özel ilköğretim okulları gibi çeşitli kurum ve kuruluşlara müdür olma yetkisine sahip olduğum halde, hem kişinin en iyi yapacağı iş, bildiği iştir yaklaşımından, hem de mesleğin etik kuralları uyarınca bir psikolojik danışmanın müdürlük yapması halinde, artık psikolojik danışmanlık vasıflarını yerine getiremeyeceğinden dolayı asla ve asla böyle boş ve yersiz bir talebim olmamıştır.
göreve yeni gelen idari yöneticinin eğitim işlerinden kendisinin sorumlu olacağını belirtmesi ile , işimi sevdiğimden, mesleğimi kötü kullanmak niyetinde olmadığımdan, çocuklarıma,öğretmenlerime ve velilerime karşı sorumluluklarımı bildiğimden, ileride sadece eğitimin işleyişi ile ilgili sorunlar doğuracağını sezmem zor olmamıştır. Ailemin devlet kadrosunda çalışmam konusundaki baskısına rağmen, sadece Selçuk Belediye bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyduğum için, gitmeyi bile düşünmediğim Milli eğitim Bakanlığına bağlı bir atamayı değerlendirmek zorunda kaldım. pek çok insanın aklında Mardin 'e kim gitmek ister ki cümlesi geçebilir. inanın Selçuk taki işimi öyle benimseyip, sevmiştim ki , konu ne Selçuk'un tarihi ve turistik bir ege kenti oluşu ne de aldığım ücret değildi. Çalışma hayatımı Çeşme' ye ya da Alsancak'a taşısam aynı şekilde üzüntü duyacağımı belirtmek istiyorum.
Selçuk Belediye'si bünyesinde çalıştığımız sürenin hem kariyerim, hem de kişisel ve profesyonel gelişimim açısından çok faydalı ve verimli olduğunu belirterek, teşekkür etmek isterim. Çalıştığım süre içinde, ben de Belediyemize ve ilçemize olumlu katkılarda bulunmayı başardığımı umuyorum. ölene kadar selçuk halkına hizmet etmek isterdim ama.. sevgi ve saygılarımla


16 Ekim 2010  22:02:55 - Okuma: (14291)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik