Yazı

Vatana Millete Hayırlı Olsun
Vatana Millete Hayırlı Olsun 

Etem Kutsigil

Gelecek yıllarda gerekli miydi, gereksiz miydi diye çok daha soğukkanlılıkla tartışılacak olan, bu referandumun propaganda süresi nihayet sona erdi.

Şimdi şapkalarımızı önümüze koyup iyi düşünerek oyumuzu kullanmamızın zamanıdır.
Sonucu nasılsa “Hayır” veya “Evet” olacaktır.
Fakat sonucun ilân edilmesinden sonra, partilerimize tansiyonumuzu düşürmeleri için, Kırkpınarda güreşçilerimize seslenildiği gibi seslenmek istiyorum:
ÜSTE ÇIKTIM DİYE SEVİNMEYİN, ALTA DÜŞTÜM DİYE YERİNMEYIN!
Zira, propaganda döneminde sergilediğiz çirkin davranışlarla, yakışıksız sözlerle, bizleri o kadar çok gerdiniz ki, vücut kimyamızı altüst ettiniz.
 
Eğer bu tip tartışmalara bundan sonra da devam ederseniz, inanız ki millet siyasetten o kadar çok soğuyacak, sizlerden daha da ümidini kesecek ki sonuçta, bizleri yönetmeniz daha da zorlaşacaktır.
Hatta önümüzdeki seçimde oy kullanacak vatandaş bile bulamayabilirsiniz!
 
Partilerin taraftar ve sempatizanlarına ise içten tavsiyem, sonucu soğukkanlılıka karşılamaları ve birbirlerini incitici sözlerle kırmamalarıdır.
Genel seçimde böyle çirkin görüntülere şahit olmamak ümidiyle hangi partiden olurdanız olun;
HEPİNİZİ SEVGİYLE KUCAKLIYORUM.
Bu kampanya döneminde sürç ü lisan edip, kırdıklarım olduysa, bunu VATANIMIZI ÇOK SEVDİĞİME ve doğru bildiklerimi anlatmak için yazdığıma lütfen inansınlar.
 
İlçe Seçim Kuruluna da, dilekçemi göz önüne alarak, oy vereceğim sandığı kimseyi yormadan, kolayca ulaşabileceğim, düzayak bir sınıfa koydurdukları için TEŞEKKÜR EDEREK yazımı bitirmek istiyorum.


11 Eylül 2010  23:05:22 - Okuma: (655)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik