Yazı

Bir Devlet Nasıl Çökertilir?
Bir Devlet Nasıl Çökertilir? 

Hidayet Petin

İnsan, yiyeceği zamana kadar avıyla dostane ilişkiler sürdürebilen tek hayvandır. İnsanoğlu, koyunu-keçiyi, ineği-danayı, horozu-tavuğu beslerkende sever, yerken de sever.

         ABD-AB ile karşılıklı sevgimiz de yıllardır böyle sürüp gidiyor. Ev
cil hayvan olmayı kabullendiğiniz anda sonunda siz sofralarda süsleneceksiniz
demektir. Sizi seve seve yiyecekler demektir. Yiyeceğinizi ya kendiniz bulacak
caksınız, ya da bedava yiyecek verenlerin sofralarına meze olacaksınız.
         ÖNCE BORÇLANDIRILIRSINIZ
         1936 da Uçak, 1955 te pancar motor,1960 da otomobil bile yapsanız kafi gelmez. Uğraşmayın bunlarla, bırakın biz size en modern olanını veririz, dediklerinde kanmayacaktınız.
         Natoya alınmak için, ABD çıkarları için bizim için hiç anlamı olmayan Kore savaşına Mehmetçiği göndermeyecektiniz.
         1955’te ortadoğunun buğday ambarıyken, ülke dışına buğday satmak için ABD’den izin alma anlaşmasına imza koymayacaktınız.
1956 ‘ta Milli Eğitim Şürasına 10 Amerikalı danışmanı almayacaktınız.
         Yine 1956 ‘ta 28 subayımızı modernleştirme eğitimi için Amerika’ya göndermeyecektiniz.
         1950’den beri ileride Devlet yöneticisi olacak bütün değerli Türk büyüklerini Amerikan düşüncesinde eğitilmelerine izin vermeyecektiniz.
         1958’de DP Hükümeti bağımsızlığın kaybedilmekte olduğunu fark ettiğinde ve Sovyetlerle de anlaşmalar yaparak dengeyi sağlamaya başladığında İLK DARBE’nin yine ABD tarafından yapıldığını ve suçun Devleti kuran CHP’ye yüklenerek idamların tek sorumlusu gösterilip 60 yıl bir daha iktidara gelmesinin engellendiğini anlamalıydınız. Particilik uğruna İsmet İnönü’nün Menderes’in idamını engellemek için ki çabalarını görmemezlikten gelmemeliydiniz.
        SONRA BİRBİRİNİZE DÜŞÜRÜLÜRSÜNÜZ
        1950-60 arası Devleti kuran iki partinin birbirine düşürülmesine izin vermeyecektiniz.  
        1974’te Kıbrıs’ta Türk halkının katliamını engellemek için yapılan Barış harekatından sonra Türkiye’nin bölünmesi için ABD-AB’nin düğmeye bastığını, ambargolar uyguladığını unutmayacaktınız.
        1970-80 arasında Devrimci-Ülkücü çatışmalarının sadece Sovyetlerden değil asıl ABD-AB ülkelerinden kışkırtıldığını görebilmeliydiniz. Bütün üst düzey örgüt sorumlularının Türkiye’den kaçarak Avrupa ülkelerine sığındığını ve 30 yıl boyunca oralarda bu ülkelerce korunduğunu,geri iade edilmediğini görebilmeliydiniz.   
1974 Kıbrıs harekatından sonra ASALA eylemlerinin derhal başlatıldığını 8 yıl boyunca Büyükelçilerimizin katledildiğini unutmamalıydı
nız.1984 Fransa havaalanında Asala militanlarının bombalama eyleminden sonra Fransızlarında ölmesiyle Asala örgütünün eylemlerine son verdirildiğini yerine PKK eylemlerinin başlatıldığını aklınızdan hiç çıkarmamalıydınız.
         En önemlisi ABD’nin 1923 ‘te ki LOZAN ANLAŞMASI’nı tanı
madığını,altına imza atmayan bir devlet olduğunu unuttunuz.Oysa ki o devlet
Türkiye’nin doğusunu Başkenti VAN olan Ermenistan olarak görmekteydi. Hala
daha öyle olmasını istemektedir.
         ASALA’nın talep ettiği DOĞU, PKK’nın talep ettiği GÜNEY
DOĞU, Yahudi kökenli Barzani-Talabani ve KUZEY IRAK..
         Herkesi kullanan Taşeron Ağabeyleri ABD-AB-İSRAİL. HAMAS ise bizim Eski Şeyhsaitçilerin kullanıldıklarını anlayamadıkları yeni vaka.
Hamasa yardım gemisi yoldayken, İskenderun da Türk Deniz İkmal Komutanlığı roketlerle vurduruldu.1 ayda da 40 şehidimiz oluverdi.
Petrol yataklarına sahip olmak için 1920’lerde Kuvayi milliye sınırları içinde görülen Musul-Kerkük’te refarandum yapıldığında Türk-Kürt’lerin birlikte davrandığını anladıklarında bir takım taşeronları kullanarak ŞEYH SAİT isyanı çıkartanlarda onlardı.Yeni kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti isyanla uğraştırılırken Musul-Kerkük haklarından vazgeçirtilmeye zorlanmıştı.
          NEDEN ABD KUZEY IRAK’TA BAŞIMIZA ÇUVAL GEÇİRDİ ŞİMDİ HATIRLADINIZ MI? İnsan, yiyeceği zamana kadar avıyla dostane ilişkiler sürdürebilen tek hayvandır.
        YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ. YAŞASIN onu sonsuza kadar yaşatacak olan hangi kökenden olurlarsa olsunlar TÜRK MİLLETİ.
         NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….

28 Haziran 2010  00:36:50 - Okuma: (61722)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik