Yazı

Selçuk Engellilerini Destekleme Derneği
Selçuk Engellilerini Destekleme Derneği 

Murat Tezel

Dünya engelliler gününde açılışını yapan ve kısa süre içerisinde çok yol kat eden dernek 20 Ocak günü görkemli bir geceye imza attı.

Gece SEVİL İNCİ önderliğinde start alırken dernek yönetimi ile çalışmalarını sürdürdü gecenin amacı tabi ki engellilere destekti “ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN EL ELE” sloganıyla hayata geçirilen proje beklendiği üzere amacına ulaştı ve gecede elde edilen tüm gelir derneğe kaldı.
Selçuk’ta bir ilke öncülük eden dernek aracılığı ile Selçuk halkından ve yakın çevresinden katılan duyarlı konukları da bir araya getirdi. Bu Selçuk için bir ilkti Selçuk ilk kez engelliler için bir araya geliyordu. Bu şunu gösteriyor ki bundan sonra Selçuk engellilerinin engelleri bir az azalacaktı. Bu bizler için ufak bir adım olsa da engellerle yaşayanlar için çok büyük bir adım.
Hiç kimse engelli doğmak istemez ya da sonradan tanışmayı kabullenemez ancak bu hayatın gerçekleri arasında. Engelli olmak bir suç değil ve engelliler suçlu değil şu gerçeği kabullenelim öncelikle aramızdaki görünmez duvarı kaldıralım ve hayata bir kez olsun onların penceresinden bakalım o zaman onlara bir adım daha yaklaşacağız.
Fırsat verilir ise her şeyi yapa bilirler iş konusunda Selçuk’ta yeterli şansa sahip olmasalar da işsizlik konusunda çok şanslılar bu gün günümüzde yasalar gereği bir takım haklara sahip olan engellilere hakları olsa da yeterli olmuyor işverenlerinde üzerine düşeni yapması gerekiyor.
Haydi SELÇUK engelsiz bir dünya için el ele.


28 Ocak 2010  22:41:40 - Okuma: (641)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik