Yazı

Bizi üzen yıllar hoş geldin
Bizi üzen yıllar hoş geldin 

Nuri Gökgöz

Bizi üzen yıllar hoş geldin

 
Bizi üzen yıllar hoş geldin
Biliyorum ki yine boş geldin
Yedin içtin cana doymadın,
Görüyorum yine sarhoş geldin.

İçtiğin dem değil kan senin,
Sevgiyi bilmezsin kin senin,
Acımasız dağlarda in senin
Görüyorum yine sarhoş geldin.

Nuri Gökgöz(Toprağın Sesi)

BİZİ ÜZEN YILLAR HOŞ GELDİN

Yarın gelip dünü kovalayan yıllar nedendir bu hırçınlığınız nedendir söyleyin bana? O eski yıllar ne kadar güzeldi. Yeni yıllar sizleri sevemiyorum ben sevemiyorum işte. Eskiden o kadar çok severdim ki ben sizi. Gelen her yıl için, çabuk çabuk gelip gitsin isterdim. Tenekeden yaptığımız davullarla ve söğütten yaptığımız düdüklerle uğurlar ve karşılardık sizleri.

Sennnn Eyyyy Noel baba, eline hediyeler alıp sokak sokak, ev ev dolaşıyor, hediyeler dağıtıyor, gülüp oynuyorsun. Sana eşlik ediyorlar saf minik kardeşlerim. Hadi bizim sokağa gel bekliyorum sesi köşe başında. Yanımda benim gibi, seni sevmeyen ve sana kızan arkadaşlarım var. Yaşlı ve dertli gözlerle seni bekliyoruz.

Sesler yükseldi, biliyorum yaklaştın ve arka sokaktasın. Hüzün çöktü üzerimize. Sana söyleyeceklerimiz, gözyaşlarımızın arasında boğulur mu bilemiyorum. Hani diyorum, ne olur ne olmaz. Bu nedenle söylemek istediklerimizi duvara astık. Sen gelince biz yere oturacağız o zaman okuyacaksın söylemek istediklerimizi.

Şu an görüyorum sizi geliyorsun, sen ve yayındakiler sevinçten gülüyorsunuz, ben ve benim yanındakiler ağlıyor. Biliyorum sen şimdi bunlar sevinçten ağlıyor diye düşüneceksin ve elindeki hediyeler ile bizi sevindirmek isteyeceksin. Durrrr durrr Eyyyy Noel baba. Biz o hediyelerden istemiyoruz. Biz dünü istiyoruz, geçmiş zamanımızı istiyoruz. Biz hayallerimizi istiyoruz. Biz çocukken kurduğumuz dünyamızı istiyoruz. Sen şimdi, bize babamızı, bize sevdalımızı, bize abimizi, bize kınalı kuzularımızı geri verebilecek misin?

Geri istiyoruz ülkemin yitirilen tüm değerlerini! Bu kutsal vatanımın üzerine titrendiği dağlarımızda, ovalarımızda, coşan akan pınarları ile dolu topraklarımızda teröristlerin evlatlarımıza ölüm saçmadığı, insanca yaşam hakkının ve Cumhuriyet değerlerinin sorgulanmadığı ülkemi geri istiyoruz.
Sennnn Eyyyy Noel baba, benim göz bebeklerime iyi bak. İçine gir girebileceksen. Eğer giremezsen ben yardımcı olurum sana. Çünkü sen o sahte gülüşlerle öylesine bakmaya alıştın. Ben sana nasıl bakman, nasıl görmen gerektiğini anlatacağım. Bunu öğrendikten sonra biliyorum ki sende bizler gibi düşünecek ve giydiğin rengarenk elbiselerini üzerinden çıkaracaksın.

Biliyor musun Eyyyy Noel baba, Ben küçükken bir kitap okumuştum. KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ. Sen de okumuşundur onu çocukken. Sana o kitabı bir kez daha oku desem beni kırmayıp okur musun? Yoksa ben büyüdüm artık deyip şimdiki büyüklerim gibi davranmaya devam mı edeceksin? Ahhhhhh babaannem ahhhh nerelerdesin.

Barış amcamda kayıp gitti bir yıldız gibi o olsaydı onunla birlikte seni çağırırdım. Kurtar beni kurtların karnından diye ama ne sen varsın şimdi ne de Barış amcam. Sahi Noel baba sen bir defalık Barış amcam olsana. Benimde elimden tut beraber dolaşıp acımasız yılların elimizden aldığı süper babaannemi arayalım.

Birde gömleğimim sol çepine bakar mısın? Benim ellerim titriyor çıkaramadım orada sana yazdığım bir notum var. Onu yüksek sesle okur musun dinlesin herkes.

Gözyaşlarımdan toprağa akan ve o yaşlarla kök salan çiçeklerimde memleketim kokar. Köy köy ilçe ilçe. İl il. O çiçeklerde öğrencilerim kokar Gültenler Gökçen’ler Gülenay’ lar, Yasemin’ ler Gül Ayşe’ler, Cemile’ ler, Gaye’ ler, Emine’ ler, Fatoş’ lar, Emel’ ler , Toykan’ lar, Gökhan’lar, Ali’ ler, Berkant’ lar Bilal’ ler Serhat’lar Mehmet’ler Yedi bölgesine aşık olduğum memleketim kokar. Sevmesem de gelen yeni yılı kutlu olsun yinede gönül dostlarımın 2010 yılı.

Sevgiyle kalın.

29.12.2010 Nuri Gökgöz(Toprağın Sesi)


30 Aralık 2009  00:39:03 - Okuma: (950)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik