Yazı

En duyarlı tokat
En duyarlı tokat 

Hüseyin Taşyakan

AKP'nin açılım zırvalığına kapılıp İzmir' de (Özellikle İzmir' in seçilmesi de oldukça manidardır) gövde gösterisi yapmaya kalkan DTP burada, hakettiği şamarı yedikten sonra genel başkan bazında açıklama yapıyor.

 
Ahmet Türk' ün ağzından çıkan ifadelere bakınca AKP nin barış kardeşlik martavallarıyla bu millete yutturmaya çalıştığı açılımın bu ülkeye iç çatışmadan başka hiç bir kazanım getirmeyeceği anlaşılmıştır.
 
    DTP genel başkanı, İzmir' deki konvoyları için en duyarlı konvoyumuz du diyor. Bu duyarlılıklarından zerre kadar şüphemiz yok gerçekten. Öyle ya, açıkça PKK yı desteklediklerini beyan edenlerin, bebek katillerini sayın diyerek onurlandıranların, yıllarca asker, sivil, öğretmen, yaşlı ve çocuk demeden katledenlere şehit diyerek onları masum  ve mazlum gibi göstermeye çalışanların o konvoyda salladıkları sözde pkk bayrağı paçavralarla ve İmralı' daki caninin posterleriyle, gerçekten de bu konuda ne kadar duyarlı olduklarını gördük.    
 
     Bu kışkırtıcı gövde gösterisi için Özellikle İzmir' i tarif edenler de, bebek katillerinin yanında duranlar da bu duyarlılıklarının karşılığını İzmir halkından en duyarlı şekilde almışlardır. Ancak bu olay ne ilktir ne de son olacaktır. AKP nin bu kör inadı deam ettiği sürece bu tür gerginlikler, olaylar ve çatışmalar devam edecektir. Nitekim Çanakkale Bayramiç ilçesinde de  doğu kökenli 4 kişinin taşkınlık yaptığı iddiaları üzerine çıkan bir tartışmada kendilerini uyaran bir vatandaşın bıçakla yaralanması sonucu ilçe halkı gerilmiş ve 1500 kişilik bir grup doğu kökenli vatandaşlarımızın oturduğu mahalleye doğru yürüyüşe geçmiş,burada bir vatandaşımızın evinin camları kırılmış ve ortaya çıkan gerginliği polis durduramayınca jandarmadan takviye destek istenmiştir.
 
     Bu arada AKP' nin sadece açılımı değil, liderlerinden tutunda en alt kadrodaki mensubunun da ağzını açıp konuşması bile bu ülkede gerginlik unsurudur. Bu olaylar yaşanırken; İnce politikaları sayesinde Bakanlık koltuğunu kapan Başbakan yardımcısı Bülent Arınç bu ülkedeki duyarlı vatandaşları çileden çıkarırcasına, DTP nin PKK ile ilgisi yok diyerek kehanette bulunuyor (!). Ve Arınç' ın bu sözü etmesinden bir gün sonra Diyarbakır yine DTP gösterisiyle karışıyor.
 
     DTP Diyarbakır il başkanlığının çağrısıyla toplanan 5000 kişilik grup Apo posterleri ve pkk paçavralarıyla yürüyüş yapıp, Apo nun cezaevi şartlarının iyileştirilmesini istiyor ve DTP il başkanı Fırat ANLI' nın beyanında da Kürt açılımıyla ilgili olarak Öcalan, pkk ve DTP nin dahil olduğu bir çözüm öneriyor... Apo posterleri ve pkk  paçavralarının önünde DTP nin il başkanı, belediye başkanı ve milletvekili yürüyüş yapıyor, ama koskoca  Başbakan yardımcısı çıkıp onların PKK ile ilgisi yok diyor ve kendi vatandaşını aptal yerine koyup belkide bu zırvalığa inanmasını bekliyor...
 
 
    AKP cenahından bir başka seste meclis grup başkanvekili Bekir BOZDAĞ' dan çıkıyor. Kendi lehlerine çıkan kararlarda '' Hukukka müdahale edilmez, yargı bağımsız'' diyen AKP zihniyeti, Danıştay' ın aldığı kararla YÖK' ün Üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararı için yürütmeyi durdurmasına  BOZDAĞ' ın beyanıyla zehir zemberek tepkiler veriyor. Bunlardaki bu tezatı, iki yüzlülüğü gören vatandaşta gerildikçe geriliyor.
 
    Söylediğimiz gibi AKP' de her kim ki ağzını açıp birkaç kelam ediyorsa hem ortamı geriyor, hem de kendileriyle ne kadar çeliştiklerini de ortaya koyuyor... AKP açılım safsatasının mecliste görüşüldüğü gün CHP adına konuşan Onur ÖYMEN' in konuşmasını malzeme yapıp, Alevi vatandaşlarımızı da sömürerek ülkede bir başka gerginliğin sebebi olmuştur. Aklı ve de zekası yerinde olan herkesin anladığı ve yanlış bir ifade görmediği bu konuşmayı AKP, yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları açılım fiyaskosunun stresinden kurtulmak ve gündem değiştirmek için kullanmıştır. Bu nu kullanırken de Alevi vatandaşlarımızın hassasiyetiyle oynamıştır. Oysa adama sorarlar, sen Öymen' in birkaç masum ifadesinden bu kadar şamata çıkarıyorsun da; Zamanında mensubu olduğun partinin belediye başkanının da kışkırtmasıyla Sivas Madımak hotelde cayır cayır yakılmış 36 aydınımız için niye bir çift kelam etmiyorsun derler. Ama bunlarda bu tezat, bu gündem yaratma aşkı oldukça bu tür oyunları sürüp gidecektir (Yine gündem değiştirmek maksadıyla ortaya attıkları, ıslak imzalı belge bulundu saçmalıkları da, sözde bu nu içeren ihbar mektubu da sahte çıktı. Durun bakalım iktidarın matbaası gibi çalışan yandaş ve yalaka gazeteleri daha neler yumurtlayacak.. ).       
 
      Bütün bu yaşananlara rağmen halen AKP yalakalığı yapacak olanlar, zamanı geldiğinde kapısına bırakılacak olan 3-5 torba kömüre binaen yine gidip bunlara oy verenler mutlaka olacaktır. Ancak bu ülkedeki duyarlı, atasına, vatanına, bayrağına ve insanımızın kendisini yönetenlerden hakaret görmeden yaşama hakkına saygısı olan herkes bu iktidara da, şımarttığı hainlere ve sözcülerine de en anlamlı tokadın nerede vurulacağını bilip, ilk seçimlerde bu görevini yerine getirecektir. Bu nu yapmadığımız sürece, geçmiş yazılarımdan birine başlık yaptığım  ifadedeki utançla yaşıyacağımızı da unutmayalım.. Ziraa, ZALİMİN YANINDA DURAN, ZULMÜNE ORTAK OLUR...


27 Kasım 2009  16:19:08 - Okuma: (1008)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik