Yazı

Adını Siz Koyun
Adını Siz Koyun 

Ümran Songun

Adını Siz Koyun

Açılım;
Kürt açılımı -  demokratik açılım -  milli birlik açılımı -  barış açılımı - tüm azınlıklar açılımı vs.
"Kafalar, kavramlar, niyetler karışık...."
Domuz gribi aşısı;
Kesin olunacak - faydalı - zararlı - kobaymıyız - yan etkiler bellimi - isteyen olsun - ben olmam beni karıştırma - domuz gribi çok tehlikeli - diğer grip daha tehlikeli vs.
"Kafalar, kavramlar, doğrular, yetkiler karmaşık..."
 
GDO;
Serbest bırakıldı - engellendi - zaten vardı kısıtladık - çok zararlı - çok faydalı - çocukta zararlı annede faydalı - GDO suz yazılması yasak, (olmayan şeyi neden yazasınızki) alkolsüz yazmak serbest (olmayan şeyi niye yazıyorsunuz o zaman) - kanun çıkmadan yönetmelik çıkarmı vs.
"Kafalar, kavramlar, yetkiler, dayatmalar, gerçekler karmakarışık..."
 
Terörist ağırlama ve karşılama;
Oturduk anlaştık üç koldan gelsinler dedik dozunu kaçırdılar - ne anlaşması, ne çağırması kendileri geldiler - ben çağırdım geldiler (bebek katili) - tabii sevinecekler, en tabii hakları - bu kadarda belli edilmezki biraz daha gizlice - pkk paçavraları rüzgar almış şişmekte, tek dokunan yok - Türk bayrağıyla meclise girilemez yasak vs.
"Kafalar, vicdanlar, sevgiler, güvenler, umutlar, doğrular, yanlışlar karışık ki ne karışık..."
 
 Hukuk;
Mobil mahkeme - güvenlik efendim - etkin pişmansın değilmi - yok ben elçiyim - sayın ....nin emriyle geldim, pişmanda değilim evvelallah - sayın demediniz değilmi - yok yazın oraya dedim - yok yok yazma gerek yok - başka suçu yok, sadece terörist - yaz o zaman, "ilerde etkin pişmanlıktan faydalanabilme ihtimali olduğundan serbest!." vs. 
"Adalet, terazi, vicdan, yürek karışık...."
 
Belge;
Islak - kuru - fotokopi defalarca - aslı burda - imza onun- imza makinenin - imza onunkine benziyor - yok yok tabiiki onun - imzalı belgeyi istedik vermiyolar - ne yazı doğru,ne imza gerçek - ne gerek var canım sen onları görevden al vs.
"Yetki, güç, gerçek, hedef karmakarışık...."
 
Velhasıl ortalık karma karışık, hiçde hayra alamet değil, vesselam!.....
 
Fakat unutmamak gerekir ki “her karanlığın bir şafağı vardır!...”


8 Kasım 2009  18:16:57 - Okuma: (847)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik