Yazı

Okullar nihayet açıldı
Okullar nihayet açıldı 

Etem Kutsigil

Bayramdı seyrandı dendi o da geçti. Ve nihayet okullar açıldı. Açıldı da ne oldu? Her yeni ders yılında olduğu gibi, yine dert, yine sorunlarla dolu bir yeni ders yılı...

Ve işin en acı tarafı, geleceğimizin teminatı çocuklarımız, yine Allah’a emanet...
Yıllardan beri istenen çağdaş düzene ulaşamamış, hatta ulaştırılamamış bir MİLLİ EĞİTİM...
Eskiler bu durumlar için, “ Bir dokun bin Ah! işit kâse i fağfurdan.” derlerdi.
Milli Eğitimin dertlerini sıkıntılarını saymak isterim. Ama okuyan, kulak veren, iyileştirmek için, gayret sarfeden birileri olmadıktan sonra, saysak ne olur, saymasak ne olur...
Ne var ki sayın okuyucular, MİLLİ EĞİTİMİMİZ, TÜRK SİYASETÇİLERİ TÜRK EĞİTİMCİLERİ, TÜRK AYDINLARI ARASINDA BU GÖREVİ HAKKIYLA YAPACAK İNSANLARIN ELİNE GEÇMEDİKÇE, MİLLİ EĞİTİMİMİZ DIŞARIDAN GETİRTİLEN VE TOPLUMU CAHİL BIRAKMAYI HEDEFLEYEN, YABANCI DANIŞMANLARDAN KURTARILMADIKÇA, GELECEĞİMİZ TEHLİKEDEDİR! ÇÜNKÜ UZUN YILLARDAN BERİ, DİPLOMALI CAHİL YETİŞTİREN BİR KARMAŞA İÇİNDEYİZ. HER YENİ GELEN BAKAN, KENDİSİNDEN ÖNCE GELENİN (VARSA) YAPTIĞI İYİ İŞLERİ DE BOZUYOR, GİDİYOR.
Bu yazımı gecenin saat 02.30’nda “Kanal D”de “GENÇ BAKIŞ”programını dinlerken yazmaya başladım.  Çünkü dinledikçe içim kararmaya, karamsarlığım artmaya başladı.
Sayın öğrenci velileri! Ne olur Öğretmenlerle, Okul İdarecileriyle uğraşmayın. Onlar bütün olumsuzluklara rağmen, özveriyle çalışıp, en iyi öğrencileri yetiştirmek için çırpınıyorlar. Onlara destek olun. Olun ki hiç olmazsa moral bulsunlar.
Çocuklarımızı yarış atı haline getiren, dersane eğitiminde,(seviyeyi ilkokullardaki çocuklarımıza varıncaya kadar)   indirilmesine  yol açıp, para aktaran koşulları oluşturan, bu çarpık eğitim sistemimizin olumsuzluğuna engel olmak için, “Birleşin ve Bakanlığa, TBMM’ne ulaşarak SESİNİZİ DUYURUN!”
Unutmayın ki, bunu yaparsanız, HEM ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİNİ, HEM DE, VATANIMIZIN GELECEĞİNİ KURTARIRSINIZ.
Bütün bu sıkıntılarımıza rağmen, Öğretmen ve öğrencilerimize başarılı bir ders yılı dilerim.
 
NOT 1:TELEVİZYONLARIN MİLLİ EĞİTİMİMİZE VERDİĞİ (DAHA DOĞRUSU VERMEDİĞİ) ÖNEM ŞURADAN DA BELLİ Kİ, EĞİTİMİMİZDEKİ SORUNLARIN ANLATILIP, ÇARELER ÜRETİLMEYE ÇALIŞILDIĞI “GENÇ BAKIŞ” PROĞRAMI, SAAT GECENİN 01.00’NDE BAŞLATILIYOR Kİ, İNSANLAR, ÖNCELİKLE DİZİLERİ SEYRETMEKTEN GERİ KALMASINLAR. BU DA, ÇOĞU DA ÖĞRENCİ VELİSİ OLAN, DİZİ TİRYAKİLERİNİN, ÇOCUKLARINA VERİĞİ ÖNEMİN BAŞKA BİR GÖSTERGESİ. SEMİRAMİS ÖĞRETMENİN SIK SIK SÖYLEDİĞİ GİBİ “ALLAH İSLÂH ETSİN” AMİN! Saat 04.15
NOT 2 : Yazıyı gecenin geç vaktinde gönderemediğim için, göndermem bu güne kaldı. Bu arada Sayın M E Bakanın mesajını, Haberlerde dinledim. Ve dinleyince, tüylerim diken diken oldu. Mesajda öğretmenlerin AYIRIMCILIK YAPMAMASI” isteniyordu. Demek ki Hanımefendinin gözünüzde;“AYIRMACILIK İHALESİ,  ÖĞRETMEN CAMİASINDA KALDI. 12 Eylülcüler de, öğretmenlere ihale etmişlerdi ANARŞİK OLAYLARI. Sormak isterim Bakana. “Kaç öğretmen ayırımcılık yaptı da mesajınıza, böyle bir cümle yazma ihtiyacı duydunuz.? Ve kaç öğretmen hakkında soruşturma açtırdınız? Kaç öğretmen, kaç öğrenci bu suçlama ile ceza aldı?”
Hanımefendi! Ayırımcı arıyorsanız, TBMM’nde siyaset yapma adına, iktidarınızı tehdit cesaretini gösterenlere, devlete gözdağı verenlere, hatta daha da yükseklerde, bilerek mi, bilmeden mi bu konularda konuşanlara bakın.
Şırnak’ta öğretmenlik yaparken yani, asıl ayırımcılık yapanların çocuklarını okutup, adam etmek için çırpınırken, PKK tarafından ŞEHİT EDİLEN öğrencim ŞENOL AKAR, kabrinde ters dönmüştür bu sözlerinizi duymuşsa... Hanımefendi Bakansınız, bu yüzden yazdıklarınızı çok dikkatli bir şekilde kaleme almalısınız. Bu gibi sözler, size hiç yakışmıyor. 

Yazık, böyle Bakanlarla mı kalkındıracağız TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİ???24 Eylül 2009  19:12:18 - Okuma: (668)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik