Yazı

Elektriksizlik
Elektriksizlik 

Özgür Aydoğan

Elektriksizlik

Selçuk tarihiyle, arkeolojik eserleriyle, doğal güzellikleriyle, örnek olabilecek uygulamalarıyla, temiz sokak ve caddeleriyle ve birçok özelliği ile komşularını geride bırakıyor fakat bir konu var ki bu konuda hiçbir şekilde rakip tanımıyor. Bu rakip tanımaz olduğumuz konu elektrik arızaları.
 
Daha önce gündeme geldi
Bu arızaların tarihçesini ve bugününü değerli büyüğüm Hilmi Gider abim bütün ayrıntılarıyla yazmıştı ve gündemde tutmak için bu konuyu üç defa köşesine taşımıştı. Ben bu konuyu bir defa daha gündeme getirmek istiyorum. Benim yazımın dumanı dinmeden bir başka dostumuz bu konuyu tekrar gündeme getirir diye umut ediyorum.
 
Çözüm kimde?
Bizim eleştirimiz buradaki personele değil. Onların emeğine saygımız var. Bu soruna çare bulmak belki de buradaki görevlileri aşıyordur. Bu bahane değil sesimizi ödediğimiz paraların ulaştığı son noktada duyulacak şekilde yükseltmeliyiz.
 
Bizi umursayan yok
Veznede fırça yiyip yüzü asık şekilde geri dönen bir çok yurttaşımızla dertleşme imkanı bulmuştum. İster istemez onların durumuna üzülmüştüm. Biz bu konuyu yazarak çizerek gündemde tutmak için elimizden geleni yaptık ama göründüğü kadarıyla bizi pek umursayan yok. Zaten diğer insanlar sustuğu için Hilmi abi gibi gazetecilerin kendini öne sürmesi, sivrilip düşman edinmeside ne kadar doğru bilmiyorum.
 
Tüketici derneği?
Ya kimse ses çıkarmaz elekronik cihazlarımız ve elektirikli ev aletlerimiz arıza yapmaya devam eder, işlerimiz aksar, yada insanlar hakkını aramaya başlar. Konu Tüketici derneğini direk ilgilendiriyor umarım bu konuda görevlerini yapıyorlardır.
 
Selam olsun
Bu vesileyle başta Selçuk ilçesinde olmak üzere ülkemizin her noktasında aldıkları parayı alın teri dökerek hakkeden ve görevini layıkıyla yapan işçi ve memurlara selam olsun.
 
Yok yok fikrimi değiştiriyorum
Ben paramı gider yatırırım gerisine karışmam. Niye onla bunla aram bozulsun ki ? Hem biz vatandaşız gücümüz yetmez böyle işlere. İşim gücüm var benim esnafım ben keyfimde yerinde bana ne oluyor ki. Bence kesintiler devam etmeli. Kesintiler devam ederse arızalar çoğalır. Bozulan cihazları tamir eden elektronik cihaz tamircileri ve elektrikçiler para kazanır. Onlarda gider o parayla karınlarını doyururlar. Sonra lokantacı kazanır. Lokantacıda bana gelir alışveriş yapar ben kazanırım. Durmayın kesin elektrikleri, kesinki piyasalara elektrik gelsin. Esnafın yüzü gülsün. Kesin açın kesin açın buyrun devam edin.
 
Oldu mu?
Umarım bu son güzel olmuştur nede olsa muhalefet işi sakat iş. Her zaman düzenin kuyruğundan tutmak lazım?
 

16 Eylül 2009  10:21:11 - Okuma: (667)  Yazdır
İstatistik