Yazı

Ateş olsanız cürümünüz yanar...
Ateş olsanız cürümünüz yanar... 

Hüseyin Taşyakan

Yoğun işlerimizin arasında bir ara fırsat bulup, bu sitede yazıları vasıtasıyla fikirlerini zevkle ve onurla okuduğum bir sevgili kardeşimin yeni yazısına gözüm ilişti.

Bu değerli kardeşim yazısında son günlerde olanlardan dolayı canının acıdığından söz ediyor du. Haksız da değil di. Yıllardan beri pkk terörüyle ocağına ateş düşmüş bir çok şehit ailesi, sadece Güney Doğudaki oyları hedefleyen DEMOKRATİK AÇILIM martavalıyla, T.C. Devletini temsil edenlerin mecliste pkk yı temsil ettiklerini inkar etmeyenlerle müzakere içinde olmasını içine sindiremiyordu ve doğal olarak bu sevgili kardeşim bu durumdan canının acıdığını söylüyordu. Öncelikle değerli kardeşime yalnız olmadığını hatırlatmak isterim, kendisiyle beraber bayrağını, vatanını ve milletini seven herkesin kendisi kadar canı acımaktadır.
 
      Bir de yorumlara göz atmak istedim.İsmi lazım değil bir vatandaşımızın yorumu ilgimi çekti...! Bu şahıs yorumunda,''tabiki canın acıyacak çünkü tasviye ediliyorsunuz'' diyordu. Bir an için, birilerini uyandırma çabamızın beyhude olduğunu düşündüm. Bu ülke de yaşayıp gerçekleri göre göre insanlar nasıl olur da böyle bir zihniyette olur diye benim de canım acıdı açıkçası. Yalakalığın ölçüsü öylesine kaçmış ki; Bana göre; Sadece iktidardan yana olmak adına, bu cumhuriyeti kuran askerden yana olanların tasviye edilme arzusu bir yana, pkk ya terör örgütü demeyenlerle müzakere edilmesini bile (şehitlerimizin kemiklerinin sızladığını bile bile) destekleyecek ve alkışlayacak kadar pervasızdı.
 
       Ülke genelinde bu pervazsızlığa yandaş medya da her gün şahit oluyoruz. Ancak her gün hırslarından deliye döndükleri de bir gerçektir. Çünkü saldırdıkları, hedef gösterdikleri her cumhuriyet aşığı isim Türk halkının nazarında daha da bir itibar kazanıp gönüllerine ve beyinlerine kazınıyor. Bu ülke de askerin yıpratılması, terör örgütünün yataklığını yapanlarla aynı masaya oturulmasını alkışlayanların ayıbını kendi onurlarına bırakıp, bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. T.C. bu günkünden daha da fazlasıyla tehdit görmüştür ancak hepsi tarih sayfalarında birer birer yok olmuştur. Bu yalakaların fütursuzca ardından koştuklarının hocası da, ''laiklikten şeriata geçiş olacak, önemli olan, bu kanlı mı olacak kansız mı'' demiş ve günü geldiğinde cumhuriyetine canı kadar bağlı bu milletten tokadı yemiştir.
 
        Şan, şatafat içinde yaşayıp vatandaşın çektiği eziyetten, yokluk ve yoksulluktan bi haber olanlar, iktidarı kaybetme kaygısıyla ''İmralıda'ki eli kanlı katilin safsataları için söylediklerini kayle alın diyen Ahmet Türk'e''  gereken cevabı bile verememiştir. Cevap vermesinden vazgeçtik, madem bu kadar umutlular terör dursaydı diyenlerimiz olacaktır ancak, bu kadar tavizkar tutumdan dolayı şımaran kansızlar,dün Adana'da bir polisimizi şehit ettiler...Onca kalabalık olmasına rağmen,devletine ve bayrağına küfredenlere karşı cesurca müdahale eden bu polis kardeşimiz Bayrağına ve vatanına canı pahasına sahip çıkanları temsil etmiştir.Bu gün şehit polis Ferdi Özkan'ın Canı ve yüreği yanan annesinin ''VATAN SAĞOLSUN'' DEMESİ'' terörden fayda bekleyenlere en anlamlı tokattır.Ülkeyi idare edenler,İmralı'daki eli kanlı katilden icazet alarak demokrasi havariliği yapanlarla aynı masaya otururken;Bu şehit anası terör örgütüne tek kelimeyle ''ATEŞ OLSANIZ CÜRÜMÜNÜZÜ YAKARSINIZ'' demiştir.
 
         Bir şehit anası bunu söylerken,kandil'den havlayan bir köpeğin ''Apo'nun sözde yol haritasını kabul edin ve Türk devleti özür dilemelidir'' pervazızlığına cevap vermeyenlerin vebali onlar kadar, onları destekleyip alkışlayanlarında omuzunda olacaktır.....


18 Ağustos 2009  01:26:01 - Okuma: (582)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik