Yazı

Efes Spora gelir kaynağı gerekmektedir
Efes Spora gelir kaynağı gerekmektedir 

Ersin Değişmez

Geçen sezon seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte birden herkes Efes Spor sevdalısı olup çıkıvermişti. 40-50 kişiyle izlediğimiz maçlarda taraftar sayısı birden 200-300 oluverdi vay be dedim ne kadar çok seviliyormuş bu takım.

         Çeşitli partilerin Belediye başkan ve belediye meclis adayları partilerin ilçe başkanları tirübünlerde boy göstermeye başladı. Takım bir gazla Süper amatöre çıkıverdi. Sezon bitti ardından seçimler yapıldı. Ve takım bir kenara atıldı.
        
         Yazın bir gelir kaynağı olacağı düşünülerek Pamucak’ta bir büfe yeri verildi. Oraya masraf yapıldı büfe açıldı ama doğaya zarar veriyor diye ruhsat alamayınca kapanmak zorunda kaldı.             
        
         Neye nasıl zarar verdiğini anlayamamakla birlikte her şeyin bir sebebi vardır diyerek olayları izlemeye başladık.
 
         Sezon bittikten sonra her şey kötüye gitmedi tabii dikenlerin içinde birkaç çiçekte vardı. Mesela kulübün tarihi ile ilgili bir kitap hazırlanmaya başlandı. O kitabın tanıtım toplantısında gösterilen fotoğraflarda bu kulübün ne kadar önemli olduğu bir kez daha anladım. Kimler yoktu ki o fotoğraflarda saymaya başlasam saymakla bitmez.
 
         Sadece o fotoğraflarda olan büyüklerimizin anısına bu kulübe sahip çıkılması gerekir diye düşünüyorum.
 
         Artık sen 5 ver sen 10 verler ile bu işlerin olmayacağının anlaşılması lazımdır. Kulübe sabit bir gelir kaynağı gerekmektedir. Yasalara göre bandrol yapılamaktadır ki daha önceki yıllarda kulübün gelir kaynağı Meryemana ve Efes’te girişlerde biletlerin üstüne basılan bandrollerdi. Selçuk’ta olabilecek tek gelir kaynağı otoparktır. Bu otopark içinde nasıl bir yer bulunur bilinmez.
 
         Eğer böyle bir otopark verilirse belediyenin sırtındaki yükte kalkmış olacaktır. Çünkü Efes Spor yöneticileri belediyeye para istemeye gittiğinde kardeşim size filanca yari verdik orayı kullanın ayağınızı yorganınıza göre uzatın deme hakkı olacaktır.
 
         Bunda sonra daha sık yazı yazmaya çalışacağım.
 
Sporla kalın...
 
www.efesspor.tr.gg

13 Temmuz 2009  15:07:22 - Okuma: (800)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik