Yazı

Hasreti Tadmayan, Vuslatın Lezzetini Bilmez....?
Hasreti Tadmayan, Vuslatın Lezzetini Bilmez....? 

Hüseyin Taşyakan

Hepimizin hayatında çok önemsediğimiz, üzerine titrediklerimiz vardır mutlaka.

Anne, baba, kardeş, arkadaş sıfatlarını ayırırsak; Hani o gözlerinden tek bir damla yaş döküldüğünde içimizin kanadığını hissettiğimiz, o na seni seviyorum dediğimiz anda bile  yaşadığımıza bin kere şükrettiğimiz vardır ya? İşte onların yeri bambaşkadır yüreğimizde... 
 
         Her sevgiyi büyüten sevilene olan özlemdir mutlaka. Sevdiğine bir kere olsun, gözlerinin içine bakarak ''SENİ SEVİYORUM'' diyeceği anı yaşamak için çırpınmış, ömrünü sadece o anı yaşamak uğruna heba etmiş nice sevdalıların öykülerini biliriz. Biliriz de, yine de sevdiklerimizin kıymetini ancak ve ancak ayrılıkta biliriz. Genellemek tabi ki yanlış olur, ancak aynaya bakan herkes görecektir ki sevdiğine ihanet etmemiş tek bir yürek yoktur. Kimi zaman duyduğumuz bir söze kırılmışızdır. Kimi zaman, suskunluğunun sebebini hiç sorma gereği görmeden çekip gitmişizdir.
 
         O gidişteki ilk dakikalar ve hatta ilk saatler hep intikam duygusuyla doludur. İşte o tek bir damla ile ağlamasına bile kıyamadıklarımızı yüreğimizde kurduğumuz darağacında, mantığımızda oluşturabileceğimiz savunmalarını bile dinlemeden idam ederiz çoğu zaman. Ve öfkemizin bittiği yerde yaşanan her daim pişmanlık olmuştur.
 
        Yani aynaya baktığımızda, baştan aşağı ihanet kokarız. Ve bu tecrübeyi yaşamadıkça, çekip giderek yanından, güneşe benzettiğimiz gülüşünü özlemedikçe; aslında ondan ayrı aldığımız nefesin bile anlamsız olduğunu asla öğrenemeyiz.
İşte o üzerine titreyip, bir anlık gülüşü için ömrümüzü feda ettiğimizin bile hasretini tadmadan, onunla vuslat etmenin lezzetini asla yaşayamayız.
 
         Her sevenin söyleyebilmesi dileğiyle bu seferki son sözümüz bu olsun...
       
         “OLMADIĞIN YERDE 1 ASIR YAŞAMAKTANSA, YANINDA 1 NEFESLİK ÖMRÜM OLSUN”
       
         Evet sevgili arkadaşım, bırak siyasi yazıları dediğin duygularımızdan bu kadar kalmış. Umarım okuyanları sıkmayız. Ama sana da bir dost nasihatı, bahsettiğin o yürek dolusu sevdaları yaşatmak için önce karanlıkları aydınlatmalıyız...


23 Haziran 2009  10:16:23 - Okuma: (529)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik