Yazı

Safran Çayındaki Mucize
Safran Çayındaki Mucize 

İbrahim Ertaş

Vücudunuzun yağ depolamasını engelleyin ve zayıflayın ;19 çeşit bitki karışımından (funda, altınotu, adaçayı, biberiye, kiraz sapı, mısır püskülü, sinameki, defne yaprağı, ısırgan yaprağı, mate çayı, yeşil çay, rezene, nane, nar çiçeği, bamya çiçeği, civan perçimi, kuşburnu, papatya ve ardıç tohumu) elde edilen safran çayı sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlıyor.

Hiçbir yapay katlı maddesi ve tatlandırıcı içermeyen çay, bağırsaktaki yağ emilimini alt seviyede tutarak tüketilen besinlerden alınan enerji miktarının daha az olmasını sağlıyor. Öte yandan yağ yakıcı özelliği ile de bilinen safran çayı içildiği sürece vücutta depolanmış olan yağların çözülmesini ve idrar yolu ile dışarı atılmasını da sağlıyor. Yediklerinize dikkat ederek ve gün içinde bol bol safran çayı tüketerek bir ayda 8-9 kilo kadar zayıflayabilmeniz mümkün.
Selülitlere Özel Çay
Sizi sıkıntılardan kurtaracak bir yöntem.;Bayanların en büyük sorunlarından biri olan selülit daha ziyade yaz aylarının gelmesiyle can sıkmaya başlıyor. Size önereceğimiz bir çay sayesinde selülitin portakal kabuğu görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Elbette sadece çay içmekle selülitlerden kurtulmak mümkün değil; düzenli olarak spor da yapmanız gerekiyor. Çayı hazırlamak için yarım çay kaşığı funda yaprağı, üç adet melisa yaprağı, iki adet avokado yaprağı, bir parmak ucu kadar zencefil, bir tutam kekik, bir tutam biberiye otu, saplarıyla beraber 5-6 adet maydanoz, ince bir dilim limon ve iki adet sinameki yaprağı yeterli geliyor. Öncelikle bir çay bardağı içme suyuna limon hariç diğer tüm malzemeleri koyun ve 3-4 dakika kadar kaynattıktan sonra demleyerek süzün. Sonrasında limonu dilim şeklinde bardağa ekleyin. Çok aç ya da çok tok değilken tüketilmesi gereken çayı günde en fazla üç bardak için. Bol bol ılık su içmeyi de ihmal etmeyin.
Sivilcelerden Kolayca Kurtulun
Sivilceleriniz güzelliğinize gölge düşürmesin; Alkol ve aspirin kullanarak hazırlayacağınız bir karışım ile sivilce sorununuzu tarihe karıştırabilirsiniz. Eczaneden temin edebileceğiniz 100 mililitre saf alkolün içine toz haline getirilmiş altı adet aspirini atın ve iyice karıştırın. Aspirinleri toz hale getirmek için sarımsak dövmede kullandığınız havandan faydalanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımın etkili olabilmesi için üç gün boyunca bekletilmesi gerekiyor. Her şey tamamsa artık uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Sabah uyandığınızda ve gece yatarken sivilceli bölgeleri hazırlamış olduğunuz karışımla silin.aktardan aynı sefa kremi akşam yatmadan önce yüzümüze dairesel yedirterek sürmeliyiz. Kısa zaman sonra sivilcelerinizin kalmadığını göreceksiniz.
 
Şifa Baharat Aktar Zıraat Bankası Karşısı Selçuk 232 892 89 05

19 Haziran 2009  01:18:29 - Okuma: (708)  Yazdır
İstatistik