Yazı

Hadsizler.......!!
Hadsizler.......!! 

Hüseyin Taşyakan

Eskiler boşuna söylememiş''US İLE USLANMAYANI ETMELİ TEKDİR,TEKDİR İLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR''.

Bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyenlere maşalık edenlere sarf edilecek en yakışır söz bu olur sanırım. Çünkü ne sözden anlıyorlar ne kanun ve hukuktan. DTP milletvekilleri her daim olduğu üzere ortamı, toplumu germek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Üstelik bu aymazlığı yaparken demokratik hak ve özgürlükler teranesini okuyup üstüne bir aymazlık daha yapıyorlar.
    
         Bebek katiline sayın ifadesini kullanmayı dillerine o kadar pelezenk etmişler ki, sanırsınız bahsettikleri topluma ve insanlığa önemli katkıları olmuş bir kişi.
 
     Televizyonlardan Ahmet Türk'ün son açıklamalarını dinleyen 7'sinden 70'ine her vatandaşımızın sabır sınırlarının zorlandığını ve hatta biraz da öfkelerini dizginleyemeyenlerin sinkaflı cümleler kurduğunu tahmin etmek zor değil. Hele ki bu sözlerin TBMM çatısı altında konuşulması eminim ki yıllardan beri fidan gibi evlatlarını şehit vermiş ailelerin yüreklerinde dinamit gibi patlamıştır.  
 
      Ne diyor bu kendine bilmez! PKK aldığı eylemsizlik kararını 45 gün uzattı diyor.İnsan merak ediyor,bu densizliği yapıp acaba bir de ardından Şefaat ettiniz teşekkür ederiz denmesini mi bekliyorlar...? Sen yıllarca bu ülkeyi bölmek parçalamak isteyenlere terörist diyemeyecek ve hatta belki de özellikle demeyeceksin. Bu da yetmezmiş gibi içerisinde, evlatlarını şehit verenlerin de olduğu vatandaşların verdiği vergilerden aldığın milletvekili maaşıyla beslenirken,bu çatı altında eşkıyanın sözcülüğünü yapacaksın....!
 
       Ahmet denilen bu adam ve birkaç arkadaşını T.C.nin savcısı ifade vermeye çağırıyor ama bu densizler gitmeyiz diyor. Bu gücü, bu hadsizliği nereden alıyorlar? Tabiki dokunulmazlık zırhından. Bu kadar şımarmalarının ve küstahça kendilerine güvenmelerinin tek nedeni dokunulmazlık denilen, bana sorarsanız demokrasimizin en büyük ayıbıdır.
 
       Ahmet Türk ve arkadaşları biliyorlar ki bu meclis dokunulmazlıklarını kaldırmayacaktır. Çünkü kaldırılırsa zaten ilk yapacakları iş bellidir. İşte gördünüz mü bu ülkede ayrımcılık, ırkçılık yapılıyor diye ortalığı velveleye vereceklerdir. DTP lilerin dokunulmazlığı kaldırılırken, başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, haklarında bir yığın yargılanmayı gerektiren suç dosyası bulunan birçok iktidar milletvekilinin dokunulmazlığı yerinde duracağından, DTP liler bunu her daim silah olarak kullanacaktır. Bu iktidar dokunulmazlığa dokunmayacağına göre, bu aymazlık, bu hadsizlik ve utanmazlık DTP lilerde sürekli olacaktır.
 
         PKK sözcülerinin elindeki bu silahı almak çok basittir, ama iktidar da bu cesaret var mıdır? Bence cevabı malum suallerle kafanızı yormayın.......... 


5 Haziran 2009  15:20:27 - Okuma: (757)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik