Yazı

Tehdite Rağmen Cumhuriyet
Tehdite Rağmen Cumhuriyet 

Hüseyin Taşyakan

Gücünü ve fütursuzluğunu iktidardan alan yalakalar günler öncesinden başlamışlardı tehditlerine.

Amaçları yalakalığını yaptıkları iktidarın korkulu rüyası cumhuriyetçileri korkutmak ve 17 Mayıs’taki Tandoğan meydanından yükselecek sesi bir nezde olsun kısabilmekti. Ama düşündükleri gibi olmadı. On binler (özellikle yüce önderimizin cumhuriyeti emanet ettiği gençler)şerefle Atamızın emanetine sahip çıkacaklarını gür bir sesle haykırdı.
 
         Yandaş medyada günlerce utanmazca tehditler savruldu, oraya giderseniz polis kameralarıyla tespit edilecek, fişlenecek ve hatta ergenokoncu görüneceksiniz denildi. Unuttukları veya belki de çok iyi bilip akıllarına getirmek istemedikleri bir şey vardı ki; O da bu halkın cumhuriyete olan bağlılığını haykırmaktan ötürü üzerlerine yaftalanacak hiçbir şeyden korkmayacağıydı. Şu anda Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve de laik olduğu için kendisine her türlü eziyet yapılanlara gidip sorun, hiç biri bu duruşlarından dolayı asla pişman da değildir, inandıkları yoldan dönecekte değillerdir.
        
Korkunun ecele faydası yok, iktidar yerel seçimlerde halktan yediği tokattan sonra yaklaşan sonunu görmeye başladı ve buna dayalı olarak bu sesi kısmak için yalakalığını yapan gazeteci müspettelerini kullanarak insanları mitinge katılmaktan alıkoymak istedi ama nafile. Bu ülkede hukuku çiğneyerek dünya üzerinde emsali görülmemiş bir siyasi diktatörlük örneği sergileyerek yapılanların hesabının sorulacağı 17 Mayıs’ta TANDOĞAN’dan haykırılmıştır. Sadece Atatürkçü, Cumhuriyet aşığı olduğu için eziyet ettikleri her bireyi kendi elleriyle kahramanlaştırdıklarının farkında bile değiller. Geride muhteşem hizmetler bırakarak, bugün ahirete uğurladığımız Prof. Türkan SAYLAN'a yapılanları bu halk asla unutmayacaktır. Türkan Saylan yobazlara karşı verdiği mücadeleyle Türk halkının gönlünde cumhuriyet aşığı bir kahraman olarak ebediyete kadar yerini alırken; O’na ve onun gibilere her türlü eziyeti reva gören omurgasızlar da, bir daha isimleri anılmamak üzere tarihe gömüleceklerdir.
 
      İktidar oldukları için, kendilerine muhalif olanlara karşı yargıyı bile siyasi baskılar neticesinde silah olarak kullananlar unutmamalıdır ki, yaptıkları her aymazlığın hesabını o yargıya vereceklerdir. Bundan Türk halkının zerre kadar şüphesi olmadığı gibi, kendileri de başlarına geleceği çok iyi bilmektedirler. Zaten bütün telaşları, öfkeden deliye dönmeleri bu yüzdendir......


19 Mayıs 2009  14:11:03 - Okuma: (913)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik