Yazı

Selçuk bu nu hep yapıyor........
Selçuk bu nu hep yapıyor........ 

Hüseyin Taşyakan

Selçuk’a sonradan gelip burada ahkâm kesenler belki bilmezler ama Selçuklular gerçekten bu nu hep yapar.

Yeri gelir harç, borç, sıkıntı, stres, dert tasa üzüntüden her normal insanoğlu gibi şikâyet eder ama yeri gelince de her şeyi göze alarak Cumhuriyetine tam bağımlılıkla sahip çıkar.
    
Geride bırakmış olduğumuz seçim sürecinde Selçuk bir kez daha göstermiştir ki, gidilecek tek yol Ulu Önderimizin çizmiş olduğu yoldur. Bu anlamda zaten başlı başına İzmirli olmaktan gurur duymayanımız yoktur. İzmir halkı, işine gelmediği için kendisine GAVUR yakıştırmasını yapanlara hak ettiği tokadı vurmuştur. Daha seçimlere 1-2 ay kala söylemiştik, bu seçimler de sadece belediye başkanlarını seçme tercihimizi değil, Cumhuriyete Atatürk’ün bize bıraktığı emanetlere ne kadar sahip çıkacağımızı da göstereceğiz demiştik. Bazı aklı evveller her ne kadar (ne yani malum partinin adayına oy verenler Cumhuriyeti sevmiyor mu diyerek) demagoji yapmış olsalar da Selçuk halkı iktidara hak ettiği dersi vermiştir. Hatırlayanlar mutlaka olacaktır, 82 anayasası referandumunda da Selçuk halkı iradesini göstermiş ve kendisine dikte edilen referandum oylamasında ezici bir şekilde hayır demiştir.
 
         Bu seçimlerden de Selçuklu olarak alnımızın akıyla çıktığımız bir gerçektir. Her ne kadar arada az bir fark olarak seçim kazanılmış olsa da, netice itibariyle burada yine cumhuriyet e sahip çıkılmıştır. Peki diğer adayı destekleyenler Cumhuriyete sahip çıkmadı mı diyenler olacaktır. Onlar bu ülkenin, laik Türkiye Cumhuriyetinin nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu halen anlayamamış olanlardır. Yani biz belediye başkanını seçicez Cumhuriyeti genel seçimlerde düşünelim safsatasına inananlardır. Koskoca mahalle tamamıyla yanıyorken kendi kapısını kurtarmaya bakanı kimse samimi bulmaz.
 
         Bu arada 3. kez seçilen belediye başkanımız bu seçimlerdeki sonucun ona nasıl bir sorumluluk yüklediğinin farkındadır umarım. Ziraa bu seçimlerde kazanılan zafer kendisinin değil, Cumhuriyet aşığı olanların eseridir. Neyse iki dönem başkanlık yapanlara nasıl belediye başkanlığı yapılacağını anlatmaya gerek yok sanırım.
 
Bizim asıl davamız ülke genelinde yıldırma politikalarıyla insanları sus pus hale getirmek isteyenlerledir. Bu ülke insanı yerel seçimlerde iktidar partisini % 10 a yaklaşan bir oy kaybına uğratarak gerekli mesajı vermiştir ancak görev bitmemiştir.... Her gün gözlerimizin önünde sergilenen aymazlıkları asla unutmadan, demokratik platformlarda tepkimizi vermeliyiz. Ve bu defa devleti yönetecek olanlar için önümüze konulacak sandıkta Laik Türkiye Cumhuriyetinden yana tercih belirlemeliyiz. Ülkenin, Laik Türkiye Cumhuriyetinin istikbali için bundan daha ehemmiyetli bir görev yoktur.......

24 Nisan 2009  21:57:54 - Okuma: (849)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik