Yazı

Gölgenin Gölgesi : ))
Gölgenin Gölgesi : )) 

Konuk Yazar

Açık Mektup

Yeni Selçuklu, eski CHP‘li, yeni tarafsız (ne demekse? Yazılarından hiçte böyle anlaşılmıyor) sevgili bir Avukat arkadaşımız bundan önceki yazımla ilgili olarak şu yorumu yapmış;
         “Ey masalcı, belli ki yazı yeteneğin var, adını niye gizlersin? Saklanma kim olduğunu bilelim. Gerçi tipik "korku" psikolojisi kullandığına göre CHP ilçe yönetiminden veya yönetime yakın bir çevreden olduğun belli de. Korkuturken korkma. Adını yaz, bilsin bütün Selçuk bu anti-demokrat kim?”
         Yeni Selçuklu arkadaşımızın yazılarını takip ediyorum. Kendisinin de benim yazımı takip etmesinden mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Ancak isterdim ki yazının içeriği üzerine yorum yapsın. Ancak sevgili arkadaşımız mademki böyle tercih etmiş, o zaman ona bazı sorular sormakta bizim hakkımızdır. Şimdi başlayalım.
 
         1-Bir dahaki yazınızda sizinde yazı yazdığınız sitede yazan Gölge Adamın da kimliğini sorgulayacak mısınız ya da site yönetiminden açıklamasını isteyecek misiniz? Yoksa “Gölge Adam “ siz misiniz?
         2-İran Devrimi ve gerçekleşme biçimi hakkında bilginiz var mı? Varsa yorumlar mısınız?
         3-Adalet Bakanımızın “Bizi seçmezseniz projeleriniz onaylanmaz haaaa” babından açıklamasını nasıl buluyorsunuz?
         4-Genel siyaseti değerlendirirken “Gavur İzmir ve ananı da al git” sözlerini de değerlendirmeyi düşünür müsünüz.?
         5-Cumhuriyet devrimleri hakkında ne düşünüyorsunuz.? Devrimler yapılırken sizce halkın büyük çoğunluğu bu devrimleri desteklemiş miydi? Eğer desteklemediğini düşünüyorsanız bu devrimi yapan kurucu güç yanlış mı yapmıştır?
         6-Çoğulcu Demokrasi ile Çoğunlukçu Demokrasi arasında ki farkı biliyor musunuz? Çoğulcu demokrasilerde rejimin kendini koruma hakkını nasıl değerlendiriyorsunuz?
        7-TRT Şeş‘in açılmasını bir hukukçu olarak mevcut anayasaya aykırı buluyor musunuz? Bu televizyonun yerel seçimlere iki ay kala açılmasıyla CHP’nin çarşaf açılımı arasında mantalite olarak nasıl bir fark var ki tarafsız biri olarak sadece Chp’yi eleştiriyorsunuz?
        8-AKP’nin temiz eller operasyonu neden DENİZ FENERİ ne hiç deymez? Eleştirmeyi düşünür müsünüz?
        9-Her şeyi açık açık yazan bir yazar ve avukat olarak “Seçime Doğru” yazınızda MHP ile ilgili olarak belirtmiş olduğunuz yapılaşmayı biraz daha açar mısınız? Yoksa sizin korkularınız mı var?
10- Büyük Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudunuz mu? Yoksa 1950 ‘den bu yana Türk Eğitim sistemini yozlaştırmaya çalışanların isteği doğrultusunda sadece ezberlediniz mi?
11-ABD’YE gidip icazet almadan Başbakan olmuş Liderlerimizi sayar mısınız?
 
Cevaplarınızı bekliyorum.
Sevgiyle kalın…
 

Gölgenin Gölgesi : ))26 Şubat 2009  01:15:57 - Okuma: (659)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik