Yazı

Selçuk Efes Final Oynuyor…
Selçuk Efes Final Oynuyor… 

Ersin Değişmez

Geçen sezon şansız bir şekilde elendiğimiz play-off tan sonra bu sezon şans ibresi sanki bize doğru döndü.

         Acaba bu maçları kazanmamızın sebebi şans meleklerimi yoksa inanılmaz mücadelemiz mi. İki maçıda son dakikalarda bulduğumuz goller ile kazandık ama bulduğumuz pozisyonları yapsak maçlar ilk yarılarda biterdi.
        
          Arkadaşlarım gerçekten inanılmaz mücadele ediyor grubunda fırtına gibi esen ve kendine çok güvenen Özçamdibi’ni sahadan sildiler adamlar ne olduğunu anlamadı. Maç içinde ve maç sonun Çamdibili’ lerin yaptıkları ancak kendilerine yakışırdı. Buradan Buca emniyetine teşekkür ediyorum çapulculara anında müdahale ederek olayların daha da büyümesini engellediler.
 
         Hocamızın da Alper’e güvenerek ilk 11 de başlatması gerçekten cesaret işiydi. 93 doğumlu Alper maç boyunca defansın arasına atılan toplarda kendinden yaşça ve boyca büyük Özçamdibi savunmasını peşine takarak onlarla alay etti. Alper birkaç pozisyonu değerlendiremese de son dakikada golünü yaptı ve kendine güvenenleri mahcup etmedi.
 
         Şimdiki rakibimiz ise Menemenin beldesi Koyundere Bld. Spor. Yeni kurulan bu takım 1. gruptan geldi. Çekişmeli geçen maçlar sonunda grubunu lider tamamlayan Koyundere oynadığı 18 maçta 2 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. Takım hakkında fazla bir bilgim olmamasına rağmen Buca Bld. yi elediklerine göre iyi bir takım olduklarını düşünüyorum. Belde takımı olduklarından seyircilerinin de maça geleceğini tahmin ediyorum.
 
         Artık son maçta rakibi ciddiye alıp kesinlikle küçük görmemiz gerekir. Alper’in bu maçta da çok iş yapacağını düşünüyorum.
 
         Not: Bu sezon Gaziemir sahasında oynadığımız iki maçıda farklı kazandık. Bu saha bize uğurlu geliyor.
 
         Arkadaşlarıma yürekten başarılar dilerim.
 
Ayrıntılar ve gelişmeler için www.efesspor.tr.gg yi tıklayın…

13 Şubat 2009  03:09:47 - Okuma: (1922)  Yazdır
İstatistik