Yazı

Selçuk Efes play-offta ne yapar?
Selçuk Efes play-offta ne yapar? 

Ersin Değişmez

Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda gruptan çıkarak play-offa kalmayı başardık ama bana göre bu başarı değildir. Önemli olan play-offlarda başarılı olup Süper Amatöre geri dönmektir.

         Daha önce www.efesspor.tr.gg de play-off kuraları çekileceği zaman ön eleme oynayabiliriz demiştim ve öyle de oldu. İlk bakışta kurayı çeken yöneticimiz Emre BAŞTERZİ’ ye bir maç fazla oynayacağımız için kızar gibi olsakta turları geçtiğimiz zaman oynayacağımız takımlara baktığımızda dişimize göre bir kura çektiği için teşekkür etmek gerekir.
 
         Play-off ön elemesinde rakibimiz İzmir Spor. İzmir Spor bildiğimiz 3. ligde mücadele eden İzmir sporun altyapısı yani gençlerden kurulu bir ekip bu takımda kendini gösterenler profesyonel takıma alınıyor. 2 sezon önce Süper Amatörden İzmir sporla birlikte düşmüştük. Onlar daha önce düştükleri kesinleşmesine rağmen son maçta bizim için Tarişspor’ u yenmiş ama biz Alaçatı’ yı yenemeyince 1. amatöre düşmüştük. İzmir sporla oynadığımız son maç ise 1–1 berabere bitmişti.
 
         İzmir Sporun genel yapısına baktığımızda ise şu anda yönetim kurulu olamadığını görüyoruz takımı kayyum heyeti yönetiyor yani şuan için sahipsiz. Amatör takımı ise genç koşan bir ekip ama A takımında maddi sıkıntı olduğundan Süper Amatöre pek önemseyeceklerini sanmıyorum. Ama yinede geçen sezon düştüğümüz hataya düşmeyip rakip kim olursa olsun ciddiye almalıyız. Önce İzmir spor maçını kazanıp sonra diğer rakipleri düşünmeliyiz.
 
         Diğer Play-Off gruplarında süper amatöre çıkacak takımlar hemen hemen belli. 1. Grupta Konak Bld. 3. Grupta Y.Gaziemir Gençlik 4. Grupta ise İl Özel İdarenin büyük bir sürpriz olmazsa maç kaybedeceklerini sanmıyorum. Bizim grupta ise Buca Bld. nin finalin ilk takımı olacağını düşünüyorum.
 
         Bizim turu geçmemiz için koşan ve mücadele eden oyuncularla maça başlamamız ve maçtan hiç kopmamız gerekir. Skor avantajını yakalarsak ta hiçbir şekilde kapanmamamız lazım geçen sezon Deniz f.k. maçında 1–0 öne geçmemize rağmen kapanarak rakibe gelde bize gol at demiştik. Bu sezon da İl Özel İdare maçında deplasmanda 2–1 galipken kapanınca rakip yüklenmiş ve 2 gol bulmuştu.
 
         Diğer turlarda rakiplerimizle ilgili bilgiler vermeye devam edeceğim.
 
         Sporla ve Efes Sporla kalın…
 
         Ayrıntılar ve gelişmeler www.efesspor.tr.gg adresinde

24 Ocak 2009  13:54:44 - Okuma: (760)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik