Yazı

Bitkisel Mucizeler
Bitkisel Mucizeler 

İbrahim Ertaş

Romatizma, Siyatik, Kireçlenme, Kemik Erimesinde

Kireçlenmenin Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Yabani elma, Ihlamur, Siyah nohut, Tarak otu, Kimyon, Köknar, Gül, Sarmısak, Zeytinyağı
Hazırlanış Şekli:* Yabani elma çiçeği suda demlendikten sonra süzüle­rek dinlendirilir. Elde edilen sıvı önceden hazırlanan ıhla­mur suyu ile karıştırılarak tedavi süresince günde üç bar­dak içilir. Elde edilen lapa ile de vücudun kireçlenen ma-haline masajdan sonra yakı olarak sürülür.
* Siyah nohut, tarak otu ve kimyondan zeytinyağlı ye­mekler pişirilir. Hazırlanan bu tür yemekler tedavi süre­since haftada üç gün yenir. Mideye ağır geldiği taktirde üstüne gül şerbeti içilir.
* Köknarın tomurcukları suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvı bir süre dinlendirilir. Dinlendirilen bu sıvıya
batırılan pamuklu bir havlu ile vücuda masaj yapılır. Bu sıvıdan yatmadan önce de vücudun hasta yerlerine pişiril­miş sarmısak lapası ile birlikte sürülür.
Tenderver Macununun (Romatizma Siyatik) Yapılışında Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
Elim otu, Frenk inciri, Fesleğen tohumu, Semiz otu tohumu, Nergis çiçeği soğanı, Limon, Yavşan otu yaprağı, Badem yağı, Dut pekmezi
Bitkisel İlcın Hazırlanış Şekli:
* Beş adet frenk inciri, üç tutam elim otu kökü, ikişer tutam semiz otu ve fesleğen tohumu, üç adet nergis çiçeği soğanı ile dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım bir kaba konarak yirmi dakika süre ile suda kaynatılarak süzülür.
* Süzülerek elde edilen posaya rendelenmiş limon ka­bukları ilave edilerek macun kıvamına gelinceye kadar dut pekmezi ile yoğrulur. Hazırlanan macun badem yağı ile yumuşatıldıktan sonra bir kavanoza konur ve serin bir yerde saklanır.
* Özellikle romatizmal ve siyatik rahatsızlıklarda kul­lanılan Tenderver macunundan, sabah ve akşam birer çorba kaşığı yenir.
Kemik Erimesinin Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Şerbetçi otu, Lavanta çiçeği, Lahana, Biberiye, Saryet, Ada çayı, Badem yağı, Bal
Hazırlanış Şekli:* Şerbetçi otu ve lavanta çiçekleri lahana suyunda kay­natılır. Süzülerek elde edilen posaya dövülmüş biberiye tozu ilave edilerek macun kıvamına getirilir. Hazırlanan macundan yatmadan önce bir çorba kaşığı yenir.
* Biberiye yaprak ve çiçeği sıcak suda demlenmeye bırakılır. Bal ile tatlandırılarak günda üç fincan içilir.
* Saryetin yaprak ve çiçeği ada çayı ile birlikte dem­lenir. Süzüldükten sonra elde edilen suyu aç karına bir fin­can içilir. Kalan posa badem yağı ve bal ile karıştırılarak macun yapılır. Bu macundan her gün yemek arası bir çorba kaşığı yenir.
Şifa Baharat Aktar 232 892 8905 Selçuk
Ziraat Bankası Karşısı

21 Ocak 2009  18:22:26 - Okuma: (621)  Yazdır
İstatistik