Yazı

Selçuk Efes İkinci Yarıya Başladı
Selçuk Efes İkinci Yarıya Başladı 

Ersin Değişmez

Bir öndeki yazıma olumlu veya olumsuz yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sadece beni çorba peşinde olmakla suçlaya arkadaşa teessüf ederim.

         İlk yarıda fırtına gibi esen takımız son maçında kötü bitirdiği ilk yarıdan sonra ikici yarıya da pek de iyi başlamadı. Güzel bir sahada ama kötü hava şartlarında Bayındır Spora puan kaptırdı.
 
         Bizim en büyük sorunumuz bana göre ilk golü bulmak. İlk yarıda gol bulamasak bizim için sıkıntılı dakikalar başlıyor rakiplerimize de daha çok direç geliyor. Bayındır maçıda böyle oldu ilk yarıda golü bulsak maç 5–6 olurdu. Aslında çok fazla üzülecek bir şey yok ama gruptan lider çıkmak istiyorsak İl Özel idare maçına en azından onların 4 puan önünde gitmemiz gerekir.  Çünkü bizim averajımız ne kadar iyi olursa olsun ikili averaja bakılıyor. Yani iki takımın kendi arasında yaptığı maçlara bakılıyor deplasmanda da İl özel idareye yenilebileceğimizi düşünürsek bundan sonra hiçbir şekilde puan kaybetmememiz ve İl Özel idarenin puan kaybetmesini beklememiz gerekiyor.
 
         Peki guruptan ikinci çıkmak çok mu büyük sorun aslında değil. Geçen sezon lider çıkıp başka grubun ikincisiyle eşleşmiştik ama kendi kendimize elendik. Elenmemizin sebebi de rakibi zayıf görmemizdi.
 
         Bundan sonra işleri daha sıkı tutmamız gerekiyor. Şu 1. amatör batağından kurtulup kendimizi Süper Amatöre atmamız lazım. Federasyon ilerisi için radikal kararlar alacak gibi 3. ligler iptal edilip bölgesel liglere geçilebilir. Yani Aydın, İzmir ve Manisa takımları aynı guruplara olabilir. Bu guruplarda mücadele etmek içinde Önümüzdeki sezon Süper Amatörde de yer almamız gerekiyor. Bu 2x2=4 gibi bir şey başka şansımız yok.
 
         Dostlukla ve Efes Spor la kalın.
 
         Efessporla ilgili gelişmeleri www.efesspor.tr.gg adresinden takip edebilirsiniz.

24 Kasım 2008  19:39:13 - Okuma: (765)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik