Yazı

Seçimler Yaklaştı…
Seçimler Yaklaştı… 

Ersin Değişmez

Selçuk Efes Spor doludizgin götürdüğü ligde İl Özel İdareye yenilmesine rağmen ligin ilk yarısını lider tamamladı.

Bu yenilgi bana göre iyi oldu. Geçen sezon Süper Amatör şansını Play-off larda kaybetmemizin nedeni kendimize fazla güvenmemizdi. Nasıl olsa yeneriz diye çıktığımız maçta penaltılarla kaybetmiştik.
 
Bu mağlubiyet takımın kendine gelmesini sağlayacak ve 2 haftalık ara en iyi şeklide kullanılacaktır. Aslında bu takımada yenilmezdik devamlı oynayan ve galip gelen takım bozulunca takım içinde dengelerde değişti. Maça tek forvet çıkılsa orta sahada da Umut veya Barışla başlansa skor çok farklı olurdu. Sanırım gerekli dersler alınmıştır.
 
Salı günü dağıtılan Efes Selçuk gazetesi ilgimi çekti. Gazetenin arka sayfasında ismini yazmaya cesaret edemeyin bir arkadaşın yazısı vardı. Yazıda Efes Sporun geçen sezon 3. ligin kapısında döndüğü yazıyordu. Kendini taraftar olarak tanıtıp o yazıyı yazan kişi o kadar takımla ilgisiz ki takımın 3.lig kapısından değil de Süper amatör lig kapısından döndüğünü bilmiyor.
 
Aynı yazıda belediyenin yedi sezon önce takımdan desteğini çektiğini ve kaderine terk ettiğini yazıyordu. Belediye takımı kaderine terk etmesi gibi bir şey söz konusu elbette değildir. Bu yedi sezonda takımın malzemeleri, lisans giderleri, ulaşım giderleri karşılanmış ve geçtiğimiz yedi sezonda görev alan futbolcular geçte olsa paralarını almışlardır. Bu paralar da belediye tarafından ödenmiştir.
 
Belediye başkanımız geçen yaz pamucak girişini kulübe verip devamlı bir kaynak sağlamış otoparktan da her hafta sonu 3–4 bin ytl toplanmıştır. 3 hafta önce ise takıma 35.000 ytl vermiş ve bununla futbolcuların alacaklarının ödenmiştir.
 
Yazıyı yazan arkadaş bunlardan bahsetmemiş sadece takımı vitello sırtlıyor demiş.
 
Daha önceki sezonlarda stadın yolunu bilmeyenler 2 sezondur neden Efes Spor sevdalısı oldu maçlara tam kadro gelmeye başladıklarını anlamak aslında zor değil.
 
         Gönül ister ki seçimlerden sonra da sonuç ne olursa olsun herkes takıma destek versin bu destekler sadece seçim zamanı olmasın.
 
Ayrıntılar ve gelişmeler www.efesspor.tr.gg adresinde.

5 Kasım 2008  21:22:09 - Okuma: (1919)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik