Yazı

Selçuk Efes Futbol Takımıdır…
Selçuk Efes Futbol Takımıdır… 

Ersin Değişmez

2008–2009 Sezonu Selçuk Efes Spor için güzel ve karışık başladı. Galibiyet için başta yönetim olmak üzere tüm takımı kutlarım.

Ben 1993 yılından beri babam sayesinde Efes Sporun içindeyim Efes Sporu takip etmeye çalışıyorum şartlar elverdiğince maçlara gidiyorum dört sezonda faal olarak Efes Sporda çalıştım ama 1999–2000 sezonunda 3.ligden düştükten sonra Selçuk’ta görev yapan Kaymakamların maçlara geldiğini görmedim. İşte bu yüzden Pazar günü çok mutlu oldum Selçuk’ta bir şeylerin değişmeye başladığını görmek çok güzel. Kaymakamın tek istediği küfür ve taşkınlık yapılmaması buda bu hafta hiç olmadı olayın sevindirici tarafı buydu.
 
Yeni yönetim hiçbir çıkar gözetmeksizin bu işe el attı. İlk başlarda Siyasi bir oluşum denmişti. Bunun nedeni Efes spor için yapılan her şeyin birileri tarafından şov amaçlı kullanılmasıydı. İnsanlarda da bunu yönetim yapıyor gibi bir izlenim uyandı. Aslında işin öyle olmadığı yönetimin yaptığı basın açıklamasıyla ortaya çıktı.
 
“Belediye Başkanımız Efes Spora destek vermiyor” sözleri almış başını giderken birde Belediyenin yaptığı desteğin şov amaçlı kullanılmaması Belediyenin hiç desteği yokmuş gibi görüntü oluştu Selçuk’ta. Bunu ortadan kaldırmak için Başka bir yazımda belediye tarafından Efes Spora yapılan yardım ve destekleri ayrıntılı bir şekilde yazacağım.
 
Garip olan ise Selçukluların futbolu bu kadar sevmesine rağmen ilçelerinin takımına neden destek vermediğidir. Ama bir kez bile maça gitmeyenler kahve köşelerinde Can başkan başta olmak üzere Çıtağa ve futbolculara bilip bilmeden sallamaları Efes Spora emek verenleri üzmektedir. Neymiş efendim Çıtak yeğenlerini oynatıyormuş evet oynatıyor bakın Barış bu hafta 2 gol attı. Ali bütün hazırlık karşılaşmalarında gol attı. Hakan geçen sezon takımın en golcü futbolcusuydu.
 
Pekos ve Hasanın gelmesi takıma büyük tecrübe kazandırdı. Serdar Vatan idmanlara çıkıyor ve birkaç hazırlık maçında da oynadı. Bu maçlarda halen iyi bir alternatif olacağını gösterdi ama çıkan transfer sorunu onun lisansının çıkmasına engel oldu inşallah çözülür bu sorun.
 
Kalecimiz Demirali rahat tavırlarıyla ve yaptığı kurtarışlarıyla güven veriyor. Yedek kaleci Erman görev düşerse bu işin altından kalkar diye düşünüyorum
 
Defansımız gençleşti koşan pres yapan bir oluşum oldu. Murat ve Orçun orayı iyi kapatıyor. Bu hafta Çakır sakatlandı yerine giren Abdullah’tı sanırım gayet güzel bir oyun ortaya koydu.
 
Efes Sporun orta sahası 1. Amatör lige fazla ama formda olurlarsa maçlara asılırlarsa. Pekos, Hasan ve Hüseyin bunlar profesyonel ligde oynamış futbolcular ilerleyen haftalarda maçlara ısındıkça zevkli maçlar izletecekleri ortada. Kubilay genç bir arkadaşımız teke teklerde geçemeyeceği adam yok ama çocuğun üstünde çok baskı var ufak bir hatasında takım büyükleri çocuğu baya bir azarlıyor oda kendine güvenini kaybediyor ona biraz daha güvenmek ve hatalarında destek vermek lazım.
 
Sağ kanattaki Orhan bildiniz gibi futbolu aklıyla oynuyor ortaları yerini bulduğu ve idmanları kaçırmadığı sürece banko oynar gibi görünüyor. Barış forvete dönük orta saha gibi oynuyor. Bu hafta kafayla iki gol attı oda yapmak istediklerini yapabilirse çok yetenekli eğer pasları yerini bulmazsa ona da baskı yapılmaya başlanıyor biraz sabır. Bu hafta yedek olarak başlayan Sebo oyuna girdikten sonra bir golün asistini yaptı. Orhan la ikisi güzel bir forma yarışına girerler.
 
Forvette iki tecrübeli oyuncu var Ali ve Hakan ikisi de profesyonel oynamış futbolcular Ali gol şansı çok yüksek bir oyuncu bu sezon forvette sorun yaşanmaz diye düşünüyorum. Rıfat’ın askerliği ne zaman bitiyor bilmiyorum ama inşallah play-offlara yetişir iyi bir alternatif yedek kulübesinde her zaman iyidir.
 
Efes Spor ile ilgili her hafta bir şeyler yazmaya çalışacağım benle ilgili eleştiri ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilir ya da ersindegismez@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.
 
Doslukla kalın…

24 Eylül 2008  14:04:18 - Okuma: (1980)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik