Yazı

2008-2009 futbol sezonu başlarken
2008-2009 futbol sezonu başlarken 

Ersin Değişmez

Efes Sporun geçen sezon Süper Amatör lig biletini Play-off larda kaybetmesiyle büyük hayal kırıklığı ve üzüntü yaşamıştık. Uzun bir dinlenme süresinden sonra Efes Sporumuz antrenmanlara başladı.

Geçen sezonki kadrosunu koruyan Efes Spor yine son yıllardaki dışarıdan oyuncu almama geleneğini sürdürerek sadece başka takımlarda oynayan Selçuklu birkaç oyuncuyu kadrosuna katarak biraz daha güçlendi. 
 
         On gündür Pamucak ve Arvalya mevkiinde kondisyon depolayan Efes Spor gördüğüm kadarıyla bu sezon işini şansa bırakmayacak. Uzun bir arada sonra kulüpte yemek çıkarılmaya başlandı. Bu yemek futbolcuların birlikte daha çok zaman geçirmesini ve kaynaşmasını sağlıyor.
        
         Maddi olarak geçen senelere göre biraz daha iyi durumda olan Efes Spor, Belediye Başkanımız Vefa ÜLGÜR’ün Pamucak eski Tamsa otelinin oradaki otoparkı vermesiyle Yaz için sabit bir gelir kazandı. Daha önceki sezonlarda olduğu gibi Belediye başkanımızın bu sezon da malzeme desteği vereceğini ve otobüsün mazot ve şoför giderlerini karşılayacağı öğrendim. Ayrıca BAŞTERZİ Grup Başkanı Osman BAŞTERZİ’de desteğine devam ediyor.
 
         2008–2009 sezonunda Efes Sporun mücadele edeceği rakiplerde değişti. Daha önce Ödemiş ve Tire tarafındaki takımlarla mücadele eden Efes Spor bu sezon İzmir’ in Gaziemir ve Karabağlar bölgesindeki takımların olduğu gruba verildi. Gruplardaki takımlar tam anlamında kesinlik kazanmasada bu grupta 3–4 takımın şampiyonluk için mücadele edeceği söyleniyor. Gaziemir’in şimdiden kampa girdiği gelen duyumlar arasında.
 
         Maçlara bir ay kadar bir süre kaldı. Yağmurda soğukta ya da güneşte Efes Spor sahasının tribününde seyirciler eziyet çekiyor. Çevre ilçelerde tirübünlerin üstü çeşitli şekillerde kapatılmış. Bizim tirübün tamamen kapatılmasada bir kısmı kapatılarak en azından maça gelen 50–60 kişiyi korunmuş olur diye düşünüyorum.
 
         Efes spor önümzdeki haftadan itibaren hazırlık maçlarına başlayacak. Efes Sporla ilgili gelişmeleri www.efesspor.tr.gg adresiden takip edebilirsiniz.


21 Ağustos 2008  10:39:13 - Okuma: (846)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik