Yazı

Durmak Yok Yola Devam
Durmak Yok Yola Devam 

Özcan Nevres

Lazer yazıcımın tonerini doldurtmak için bilgisayarcıya bıraktıktan sonra zaman geçirmek için dışarı çıktım.

İki kez gözlük aldığım ve iki gün kullanamadığım gözlükleri satın aldığım saatçi belli ki AKP nin kapatılmaktan kurtuluşunun zaferini kutlayacak adam arıyordu. Hal hatır sorulduktan sonra AKP nin kapatılmamış olmasını nasıl karşıladınız diye sordu. Ben de çok iyi oldu dedim. Hem de çok iyi oldu dedi ve ünlü sloganlarını o da tekrarladı. Durmak yok yola devam dedi. Belli ki beni de kendileri gibi kısır düşünen biri sanmıştı. Ekonomiyi bu denli çökerten, ülkeyi iflasa sürükleyen, borç batağında debelendiren AKP ektiğini mutlaka biçmelidir. AKP kapatılmış olsaydı yine mazlum edebiyatıyla yine oy avcılığı yapacaktı. Kapatılmamakla en azından mazlum edebiyatının önü kesildi. Ekonomiyi bu derece kim batırdıysa ceremesini de o çeksin.
İyi ama AKP çok güzel işler de yaptı.
Peki, ne gibi iyi işler yaptığını söyler misiniz?
En azından memlekete huzur geldi.
Hangi huzur? Güngören’de on sekiz insanımızın öldürülmesi ve yüz ellinin yaralanmış olması mı, yoksa kaçak kuran kursunda küçücük kız çocuklarımızın adeta cinayet gibi bir ihmalle ölmeleri mi?
Yaaaa onlar çok kötü oldu…..
Peki, iyi olan ne? Ülkenin altından kalkamayacağı kadar ağır bir borç yükünün altına girmesi mi? İşsizliğin önü alınamaz yükselişi mi? Orman yangınlarını önleyememenin aczi mi? Yoksa vatan topraklarının yabancılara satışı mı?
……….
Yoksa CHP nin dev sanayi kuruluşlarının simit parasına satılmış olması mı başarı?
İyi ama bunlardan öncekiler de satıyordu.
Peki, bu insanlar eskileri beğenmedikleri için bu yenileri iktidara getirmedi mi?
Eskiler en azından vatan topraklarını yabancılara satmanın kapılarını açmamışlardı. Vatan topraklarının satılıyor olmasındaki tehlikenin ne olduğunu biliyor musunuz?
Bilmem mi? İsrail devleti Filistinlilerin sattıkları topraklar üstünde kuruldu.
Keşke sohbetimiz biraz daha uzasaydı. Saatinin pilini değiştirtmeye gelen bir müşteri sohbetimizin yarıda kalmasına neden oldu.
                                        ***
Kalbine stent takılan CHP lideri Sayın Baykal’ı Başbakan Sayın Erdoğan arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmiş. Acil şifa dilemiş. Nasıl aramasın ve nasıl şifa dilemesin? Zira Sayın Baykal CHP nin başında kaldıkça bırakınız ilerlemesini, oyunu arttırmasını, yerinde sayması bile olası değil. Cevizkabuğu programına telefonla katılan bir hanım yana yakıla bu güne kadar oyunu hep CHP ye verdiğini ve Baykal yüzünden bir daha CHP ye oy vermeyeceğini anlattı. Al benden de o kadar hanımefendi. Yalnız değilsiniz. Sizin gibi, benim gibi düşünen milyonlarca insanımız var. CHP nin iktidar olması için başta Sayın Baykal olmak üzere tüm eskilerin gitmesi ve yerlerini pırıl, pırıl genç insanlarımızın alması gerekir. Bu yapılmadıkça CHP AKP nin ardında nal toplamayı sürdürür. AKP ye asla alternatif olamaz.
                                        ***
Yıllardır televizyonlarda zevkle izlediğimiz Emekli General Osman Pamukoğlu sonunda parti kurmaya karar verdi ve kısmen olsa da programını açıkladı. Programında öncelikle her türlü dokunulmazlıkların kaldırılacağı var. Dahası kuracağı partiye hiçbir eski milletvekili alınmayacak. Pamukoğlu belli ki halkın artık eskilerden umudunu kestiğinin farkında. Bu nedenle parti kurucularını yeniler arasından seçecek. Bu arada Sayın Tuncay Özkan’da parti kuracağını açıklamış bulunmakta. Keşke Sayın Tuncay parti kurmasa ve Biz Kaç Kişiyiz platformu desteğini Pamukoğlu’nun kuracağı partiye verse. Zira Tuncay Özkan sahibi olduğu Kanaltürk televizyonunu Çalık grubuna satmış olması nedeniyle hak etmediği halde büyük tepkiler aldı. Borç batağına saplanmış olan televizyonunu çalışanlara olan borcunu ödemek için satmak zorunda kalsa da bu onu eleştirilmekten kurtarmamaktadır.
Özcan Nevres
www.ozcannevres.com    


4 Ağustos 2008  14:05:53 - Okuma: (679)  Yazdır
İstatistik