Yazı

Neden tenis?
Neden tenis? 

Konuk Yazar

Selçuk belediye spor kulübü tarafından iki yıldan bu yana yaz ve kış dönemlerinde ilçemizde tenis dersleri verilmektedir.

Selçuk Belediyesi Spor Kulübü ilçemiz yaşanlarının memnuniyeti için yoğun bir çalışma içerisindedir. Sporun hemen hemen her branşını sizler için öğrenebilir kılmaktadır.
 Tenis branşını her yaşta öğrenebilirsiniz üstelik üç kuşak bir arada, kulübümüzün imkân sunduğu tenis kortumuz siz sporseverler için hizmetinizde ve öğrenmek isteyen her yaş grubuna tenis dersleri vermektedir.
Uzmanlara göre tenis oynarken vücudun bütününün çalıştığından dolayı çok faydalı bir spor dalı olduğunu ve bu sporun artık zannedildiği kadar pahalı olmadığının isteyen her yaş grubunun bu sporu yapabileceğini vurgulamaktadırlar. Hafta da 3 gün ve 1 er saatinizi ayırarak kendiniz için ne kadar faydalı olabileceğini öğreneceksiniz.   Bay ve Bayanın beraberce oynanabileceği nadir spor dallarından biridir. Sağlığınız için yararı sayılamayacak kadar fazladır.
Tenis; Kalp ve damar sisteminizi olumlu etkiler, tüm kaslarınız ve beyniniz koordineli çalışır, atletik kondisyonunuzu yükseltir, iyi huylu kolesterol üretimi sağlarsınız. Sakatlanma riskiniz neredeyse sıfırdır. Formda kalırsınız çünkü yağ ve kalori yakımını maksimuma çıkarır. Kendinize güveniniz, disiplininiz artar, sinirleriniz güçlenir, yaşam tarzınız, tutkunuz olur. Biz değil oynayan herkes stresini tenis oynayarak attığını söylüyor neden sizde denemeyesiniz sosyal itesi yüksektir yeni sporcu arkadaşlar edinebilirsiniz. Sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz.
 Hayatınız da size zarar veren kötü alışkanlıklarınızdan kurtarır mesela sigara gibi eminiz sizi bu illetten kurtaracak düzenli olarak tenis oynayarak bu v.b kötü alışkanlıklardan kurtulabilirsiniz.
Bugüne kadar tenis oynamayarak kendinize nasıl bir haksızlık olduğunuzu öğrenirsiniz. Su içmenin keyfini, akşamları rahat uyumanın sırrını çözmüş olursunuz, sporun tüm faydalarının ne olduğunu tenis oynarken fazlasıyla hissedersiniz. Bu kadar yararı varken neden kendinizi tenis sporundan mahrum edesiniz ki… Bir bay tenisçinin ne kadar centilmen, bir bayan tenisçinin ne kadar şık ve zarif olduğunu sporlar içerisinde tenis oynarken göreceğiniz kuşkusuz… Yaşlandığınız da genç kalabilmenin sırrı ne sanıyorsunuz sporda var olan ve olmasını düşündüğünüz her şeyi teniste bulacaksınız. Kendinizi kortların büyüsünden kurtaramayacaksınız yaşam tutkunuz olucak, kendiniz ve yaşam tarzınız için neden tenis öğrenmeyesiniz?
Dünyanızı genişletmeye hazır mısınız? Haydi başlayalım… Yapmak zorunda olduğunuz için değil ‘’Yapmalıyım’’ dediğiniz bir hayatı yaşayın
Tenis Eğitmeni: ENGİN ARSLAN


29 Temmuz 2008  21:31:50 - Okuma: (1110)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik