Yazı

Sağduyulu Olmak
Sağduyulu Olmak 

Özcan Nevres

Yirmi iki temmuzda seçim olabilir mi? Gelişmeler bakalım neyi gösterecek? Gelelim seçim tartışmalarına ve tahminlerine.

Derler ki AKP erzak ve kömür dağıttığı için çok oy toplayacak. Oysa ben aksi kanıdayım. Zira bizim insanlarımızın önsezileri çok güçlüdür. En cahili bile gelecekte nelerle karşılaşabilecekleri konusunda ilerisini çok iyi görürler. Onlar kendilerine sunulan erzak ve kömürlerin çocuklarının ve torunlarının yarınını karartacağını çok iyi bilirler. O erzak ve kömürlerin geleceklerini kararttığını anlama yeteneğinden yoksun değillerdir. Hiçbir fakir kendisine alenen gönderilmekte veya almakta olduğu yardımları gönül rahatlığıyla almazlar. Alırlarken mutlaka gururları incinir. Onlar yardımla yaşamaktansa iş güç sahibi olarak alın teriyle kazanmak isterler. O gönderilen erzaklara muhtaç olmamak için devletinin kendilerine iş sahibi olmalarını sağlayacak tesisler kurulmasını isterler. O gönderilen erzak ve kömürler yüzünden yatırım yapılamadığını ve bu yüzden iş sahibi olamadıklarını da çok iyi bilirler.

Uyan artık uyan dar gelirli ve işsiz, yoksulluğa mahkûm edilmiş insanlarımız. Sizin işsizliğini, yoksulluğunuz kader değil, sizi yönetenlerin beceriksizliğidir. Sizi saf, geleceğini göremeyen kara cahil insanlar olarak görenler gözlerinizi yardımlarla boyamaya çalışmaktadırlar. Aldanmayın bunlara. Sizden oy istemek için yardım getiren insanlara var gücünüzle haykırın. Biz nafakamızı alnımızın teri ile kazanmak istiyoruz. Bize yardım etmeyin, iş bulun diye. Bu güne kadar iş sahibi olmamız için ne yaptınız? Bırakınız yapmayı, yapılmış olanları dahi satmadınız mı deyiniz?

Bu güzel ülkenin değerli evlatları. Vatan topraklarının satılmasına karşı lütfen suskun kalmayınız. Hepimiz var gücümüzle haykıralım. Bu topraklar bize bağışlanmadı. Bu toprakların her karışı şehit ve gazilerimizin kanları ile sulanarak kazanıldı. Kanla alınan vatan toprağı para ile satılmaz. Satanlardan mutlaka, ama mutlaka hesabı sorulacaktır.

İnternet’te bir siteden ampul patlatma çağrısı var. Bir yığın ampul ve bir de çekiç var. Çekiç hangi ampule yönlendirilirse AKP ile ilgili bir olumsuzluk çıkıyor. Toplam ampul sayısı ise 80483 Çağrıya uyup ampulleri hep beraber patlatalım diyeceğim ama olası değil. Zira bu kadar ampulü patlatmak çok zaman alır. Bu nedenle rast gele bir miktarını yazıma aktarıyorum. Dileyen bu adresten girip dilediği kadar ampulü patlatır. http://www.haberkafe.com/anketoyun/.

ÇUVAL Kuzey Irak’ta basiretsizce mi hareket edildi? Türkmenler sahipsiz mi bırakıldı?

ALİ DİBO AKP döneminde ihalelerde yolsuzluk yapıldı mı?

AKARYAKIT VE DOĞALGAZ Dünyanın en pahalı gazını biz mi kullanıyoruz? Doğalgaz ek protokolünde skandal yaşandı mı?

İŞSİZLİK İşsizlik devam ediyor mu?

FINDIK Cüneyt Zapsu marifetiyle fındık üreticileri perişan edildi mi?

ÇİFTÇİ Çiftçiyi yok etme politikaları uygulandı mı?
KAPKAÇ GASP HIRSIZLIK Şehir eşkıyalığı zirveye çıktı mı?

BELEDİYE İHALELERİ Belediye ihalelerinde yolsuzluk yapıldı mı?

BÜROKRASİ Bürokrasi ehliyetsiz ellere geçti mi?
ANANI DA AL GİT BURADAN sözü Başbakana yakışmadı mı?

YAN GELİP YATANLAR Askerlerimiz için söylenen bu söz Başbakana yakıştı mı?

İLAÇ YOLSUZLUĞU Bazı ilaç firmaları kayırılarak vatandaş ve sosyal güvenlik kurumları mağdur edildi mi?

REJİM Laik – demokratik sistem değiştirilmek isteniyor mu?

BORDRO MAHKÛMLARI İşçi memur emekli dul – yetim ve memur yoksulluk sınırına itildi mi? Asgari ücret yetersiz mi?

Halkımızın gerçeği görebilmesi için ileride bu ampul patlatma işini sürdüreceğim. Zira Atatürkçülüğün, laikliğin ve Cumhuriyetimizin selameti ve kalkınan bir Türkiye için bu ampullerin tümünün patlatılması gereklidir. Sağduyulu halkımız mutlaka bunu başaracaktır.

Özcan Nevres


5 Mayıs 2007  14:50:22 - Okuma: (800)  Yazdır
İstatistik