Yazı

Vatan Toprakları Satılırken
Vatan Toprakları Satılırken 

Özcan Nevres

Vatan topraklarının satışıyla ilgili yasalar Sayın Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edilmiş olmasına rağmen hükümetin ısrarıyla önüne ikinci kez geldiğinde yasa gereği yasayı imzalamak zorunda kalmıştı.

Akabinde vakit kaybetmeden konuyu Anayasa Mahkemesine taşıyarak yabancılara toprak satanın önünü açan yasayı birkaç kez iptal ettirmişti. Aynı yasa bu kez Sayın Abdullah Gül’ün önüne getirilmiş ve anında onaylanmıştır. Ne yazık ki artık bu yasayı Anayasa Mahkemesine taşıyacak bir Ahmet Necdet Sezer’imiz yok. Atalarımızın kanlarını ve canlarını vererek kazandıkları ve bize emanet ettikleri bu vatan toprakları, silah zoruyla bizden alamayanlar şimdi bu yasa sayesinde parayı basıp toprak satın alabileceklerdir. Bir zamanlar Filistinliler vatan topraklarını işe yaramaz ama iyi para veriyorlar gerekçesiyle İsraillilere satmakta hiçbir sakınca görmemişlerdi. Hiçbir Filistinlinin o sattıkları verimsiz arazilerde İsrail gibi Amerika destekli bir devlet kuracakları akıllarının kenarından dahi geçmemişti. Şimdi Filistinliler atalarının sattıkları vatan toprakları üzerinde kurulmuş olan İsrail devletinin vatandaşlarıyla kavgalılar. İsraillilerin Filistinli çocukların üzerine sürdüğü ölüm makinesi tanklara karşı çocuklar sapanlarıyla taş atarak savaşıyorlar. İsrailliler eziyor, çocuklar ise ezilip ölüyorlar. Bunun bizim için ders olması gerekir. Ne yazık ki ülkemiz insanları suskunluk içinde ve adeta bana dokunmayan yılan bin yaşasın havasındalar.
Bu gün bana MSN ile emekli bir astsubay arkadaşım bir slâyt gösterisi gönderdi. Konu dünyanın en değerli elementlerinden biri olan neptünyum ile ilgili. Dünya birincisi Türkiye’nin neptünyum rezervi yüz yirmi yedi bin ton. İkinci olan Bulgaristan’ın ise yalnızca iki bin beş yüz ton. Şimdi de bu değerli element ile ilgili bilgileri okuyalım.
93 atom numaralı neptünyum elementi radyoaktif bir elementtir. Uranyum pillerinin üretiminde kullanılır. 1940 da California üniversitesi profesörlerinden Amerikalı MC Millan ve Abelson tarafından keşfedilen bu radyoaktif element ile son yıllarda enerji üretiminde had safhada faydalanılıyor. Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir element.
Peki, sahip olduğumuz Neptünyumun değeri ne kadar? DOKUZ TRİLYON DOLAR Evet yanlış okumadınız. Tamı tamına dokuz bin dolar. Önce bor, sonra toryum ve şimdi de neptünyum. Bunların tümü elimizden yok pahasına alınmak isteniyor. Bu konuda bilgilenmek ve bilgilendirmek için lütfen sessiz kalmayınız.
Peki, batılı ülkeler tarafından içimize sokulan mütareke basınının adamları ne diyor biliyor musunuz? Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar zengin bir ülkedir. Peki, kim işletecek bu dünyanın en değerli madenlerini? ABD mi, AB mi Yoksa TÜRKİYE mi?      Görünen o ki dünyadaki bor rezervlerinin yüzde yetmişine, neptünyumun yüzde doksanına sahip olan ülkemizin bu olağan üstü değerlerini elimizden yok pahasına almak için bize her türlü oyunu oynayacaklardır. Bu oyuna gelmememiz gerekmektedir. Bu nedenle oyumuzu kullanırken günü kurtarmaya yönelik partilere değil, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini düşünen partilere vermemiz gerekir.
Aman dikkat. Ergenekon davalarıyla ve tutuklamaları ile Kıbrıs elimizden kayıp giderken bu değerli minerallerimiz de ellerimizden kayıp gitmesin. Torunlarımızın egemen devletlerin tanklarına karşı sapanlarla savaşmalarına neden olmayalım.
Özcan Nevres   www.ozcannevres.com  

18 Temmuz 2008  20:56:04 - Okuma: (564)  Yazdır
İstatistik