Yazı

Sayın Nişanyan
Sayın Nişanyan 

Özcan Nevres

Başımıza Bir de Bu Çıktı. Taraf gazetesinin ordumuza ve yüksek rütbeli subaylarımıza karşı başlattığı yıpratıcı kampanyalar semeresini vermeye başladı.

Olacağı buydu deyip sinecek miyiz? İçimize sindirecek miyiz? Yoksa bu akıl ve ahlak dışı kampanyalara karşı gerekeni yapacak mıyız? Çok merak ediyorum. Bu Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya çalışanlara taraf olan bu gazeteyi alıp da okuyan var mı? Zira gazete aldığım bakkalda bu gazeteyi görmek bile olası değil. Peki, okuyucusu olmayan bir gazete sadece aldığı reklâmlarla (şayet bu gazeteye reklâm veren varsa) ayakta durabilir mi? Yayın hayatını sürdürebilir mi?
Sevan Nişanyan adlı Ermeni kökenli vatandaşımıza bu gazetenin çalışanı tarafından şu soru sorulduğunda ne yanıt veriyor.  Türklerin Orta Asya’dan geldiği görüşünü paylaşmıyorsunuz. Türkler kim sizce?
Eskiden Anadolu ve Rumeli’de oturan Türkçe konuşan ve Müslüman olan insanlar Türk sayılırdı. Hâlâ halk arasında geçerli olan tanım budur. Cumhuriyet döneminde Türk kavramıyla radikal olarak oynandı. Dinî içerik çıkarılıp yeri siyasi bir içerikle dolduruldu. Ama bu tutmadı. Orta Asya diye bir şey buna yamanmaya çalışıldı. Tarihle ilgilenen herkes bilir ki, Türkiye’nin bugünkü etnik kompozisyonunda Orta Asya unsurunun payı yüzde 10-15’tir. Anadolu’da yerli bir halk vardı.
Bu ülkenin ekmeğini yiyen ve Şirince gibi Türkiye’nin en güzel beldesinde butik otel işleten bu kişinin belli ki Büyük Ermenistan hayaliyle gözü iyice dönmüş. Çamur atarak zayıflatabileceklerini umduklar Türkiye sayesinde bu ham hayalini gerçekleştireceğini zannediyor. Dahası onun gibi birçok zanneden de var. Gelelim onun tarih bilgisine ve tarihimizi saptırma gayretlerine. Bu ülkenin neresini kazarsanız kazın çıkarılan kalıntılarda hep Türk’ün damgası vardır. Bir tek Doğu Anadolu da yapılan kazılarda Ermeni vahşetinin kurbanları olan Türk’lerin kemikleri toplu mezarlardan çıkar. Hem de ne vahşet. Bu toplu mezarlarda henüz ana rahmindeyken ve gün yüzü görmelerine çok az bir zaman kalmışken iki Ermeni komitacının kız mı, oğlan mı? Kumarı yüzünden annesinin karnında süngülenmiş bebeklerin bile kemikleri var.
Bu ülkede sen tek değilsin eşinin üzerine dışkısını fırlatan Bay Sevan Nişanyan? Bu ülke senin gibi daha kimleri gördü. Anadolu’da döneminin en büyük medeniyetini kurmuş olan Hititlerin o muhteşem amblemi Ankara’nın simgesi olmuşken biri çıkıp bu da ne oluyor diyerek söküp atmadı mı? Neyse ki aslını inkâr etmeyenler o muhteşem amblemi sahiplendiler ve yeniden layık olduğu yere konulacağı gün için bekletiyorlar.
Arapçısı, Amerikancısı, Ermenicisi, AB cisi ve diğerleri boşuna heveslenmesinler. Tarihçilerimiz ile birlikte dünya tarihçileri de Anadolu’nun en az yedi bin yıldan beri Türk olduğuna dair fikir birliği içindedirler. Dünya var oldukça da Anadolu Türk kalacaktır. Hiçbir güç soy kırımı çalışmaları ile Türklüğü Anadolu’dan silemeyecektir.
Sevan Nişanyan kitabında o kadar çok saçmalamış ki hangisini ele alabileceğime karar veremiyorum. Eğer onunla bir röportaj yapmış olsaydım ona şöyle bir soru yöneltirdim. Madem Türkiye’yi bu kadar beğenmiyorsun. Neden def olup kendi ülkene gitmiyorsun? Nasıl gitsin ki? Kendisini açlığa mahkûm eder mi? Büyük Ermenistan hayali kurdukları Ermenistan aç insanlar ülkesi. Bu nedenle değil mi? Seksen bin Ermeni Türkiye’de kaçak işçi olarak çalışmaktadır. Türkiye bunları toplayıp kapı dışarı ettiği gün o yoksul ülkede en büyük kriz patlar.
Yine bu Türkiye düşmanının sözleriyle devam edelim.
Hiç şüphesiz. Enkaz edebiyatı yapılmamalı. Almanya 1950’de tekrar Avrupa’nın en zengini oldu ama bizimkiler başaramadı. Gayrimüslim esnaf ve zanaatkârın nüfustan eksiltilmesi, Türkiye’nin bugün dahi altından kalkamadığı bir yıkıntı bıraktı. Bakın... 1915’te Van’ın yarısı Kürt değil Türkmüş. Eğer yapı ustasını, gazete yayıncısını, bankacısını, manifaturacısını yok ederseniz, medeni şehir yaşamının alt yapısını kaldırırsanız, orta ve üst sınıf Türklerin de yaşama koşulları ortadan kalkar. Nitekim bunlar Ankara’ya göçtüler ve geride bir enkaz kaldı. Anadolu’nun çöküşü budur işte!
Hayır, Bay Nişanyan, Anadolu ima ettiğin Varlık Vergisiyle çökmedi. Yüceldi. Zira o varlık Vergisi sayesinde Türk insanı kendilerini sömürenlerden kurtuldu. Ben ve benim gibileri o Varlık Vergisi sayesinde sanatkâr olabildik ve refah içerisinde yaşadık. Eğer o vergi çıkarılmasaydı sizin gibi azınlıkların yanında ancak yamak olabilirdik. Siz kaymağını yerdiniz biz ise bulaşığını.
Özcan Nevres   www.ozcannevres.com


27 Haziran 2008  00:51:54 - Okuma: (585)  Yazdır
İstatistik