Yazı

Ödemin Bitkilerle Tedavisi
Ödemin Bitkilerle Tedavisi 

İbrahim Ertaş

Yaşlanmış Ciltler Ve Vücuttaki Ödemin Bitkilerle Tedavisi

Yıllar geçtikçe çevresel etkilerden tutun da strese kadar pek çok sebep cildimiz üzerinde etki yapar. Bu da kırışık olarak bize yansımakta. Malum kozmetik ürünleri de oldukça pahalı ve pek çok insanın alım gücü yok. Ya da kozmetiğe bu kadar para vermek istemiyorlar. aslına bakarsak kozmetik ürünlerinin içeriği doğal bitkilerden oluşuyor.
Yüzdeki kırışıklıklar kolayca yok edilebilir. Yılların yıprattığı cildinize basit bir yöntemle bahar tazeliği kazandırabilirsiniz. Bilindiği gibi yüz cildi yıllar içinde her türlü sıcak-soğuk zıtlıklarını yaşayan, psikolojik faktörlerin olumsuz etkilerini en önce yansıtan bölgedir. Bunun için yüzünüze uygulayacağınız doğal karışımla bu olumsuzlukları silebilir ve yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bunun için;
*Taze ıhlamur çiçek ve yaprakları ezilerek suyu çıkartılır. Elde edilen sıvı ile günde üç defa kırışık ve buruşuk kısımlara masajla tatbik edilir.
*Bir yemek kaşığı ekşimiş hamur ve aynı oranda sirke iyice karıştırılır. Karışım kırışık ve buruşuklara sürülüp bir saat beklenir. Yıkandıktan sonra aynı kısımlara ovuşturularak süt sürülür.
*İki yemek kaşığı acıbadem ezilir ve bir yumurta sarısı ile krem haline getirilir. Kırışık ve buruşuk kısımlara sürülür ve bir saat sonra yıkanır.
*Bir yemek kaşığı limon suyu, aynı miktar zeytinyağı ve bir yumurta sarısı karıştırılıp yüze sürülür. Kuruyuncaya kadar beklenir ve su ile yıkanır.
*Pelin otu suda demlendirilip süzülür. Elde edilen posaya badem yağı karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Yatmadan önce cilde sürülür.
*İki avuç kayısı cildinizi yeniliyor.Ruhsal sorunlar, yıllar içinde bedenin yaşlanması ve değişken sıcaklıklar yüzünüzde kırışıklıklar ve sarkmalar olarak yansıyor. İki avuç kayısı, maydonoz ve gelincikle hazırlanacak bir karışım cildinizi yenileyecek ve lekesiz cildinizle yaşlanmaya meydan okuyacaksınız !
Bazı dönemlerde hepimiz vücutta bir şişkinlik bir ödem olduğunu hissetmişizdir. Bu durum insanı oldukça rahatsız eden ve geren bir durumdur. Bir hekim kontrolünden geçtikten sonra evde kendi uygulayacağınız doğal yöntemlerle kendinize yardımcı olabilirsiniz.
Arpa'nın suda kaynatılarak elde edilen sıvısı susuzluğu giderir.
Aşk otu kökünden elde edilen yağ, vücudun çeşitli yerlerinin su toplamasıyla oluşan hastalıkların tedavisinde de kullanılır.
Havuç tohumlarından yapılan şurup, vücudun su tutmasına ve hazım rahatsızlıklarına iyi gelir.
Kenevirle (bir miktar) kaynatılan sütten gün boyu birkaç defa birer yudum içilirse ödem hastalığına son derece olumlu etki yapar.
Soğan, armut, kavun, elma, kiraz, şeftali, dereotu, patlıcan vücuttaki ödem ve su tutulmasını önleyicidir.
Turp ödeme iyi gelir.
Kabızlık insana dünyayı dar eden bir illet. Ama gerek beslenme şekli, gerek yaşam standartları nedeniyle pek çoğumuz da bu illetin esiri oluyoruz. Tabiki bu sorun için pek çok tıbbi ilaç mevcut. ama birde doğa eczanesinin bize sunduğu nimetler var. Şimdi bu eczaneden bir kaç çeşit alalım ve kendimize bir içecek hazırlayalım

MALZEMELER :
1 litre su
1 bağ maydonoz
1 tatlı kaşığı zencefil
1 tatlı kaşığı tarçın
Biraz karabiber
1/2 limon
1 yemek kaşığı bal

HAZIRLANIŞI : 1 litre suyun içine bal hariç bütün malzemeleri koyarak kaynatınız. Kaynadıktan sonra balı karıştırın ve günde 3 bardak için. İsteğe göre soğuk veya sıcak içilebilir. Bu içeçeği 15 gün boyunca hergün içtikten sonra haftada 2 kez içmeye başlayacaksınız.
Şifa Baharat Aktar    Selçuk Zıraat Bankası karşısı     8928905

24 Haziran 2008  22:47:49 - Okuma: (503)  Yazdır
İstatistik