Yazı

Parlayan Yıldız Gencay Cüce
Parlayan Yıldız Gencay Cüce 

Nuri Gökgöz

Bir rüya gibi gelip geçiverdi o gece Selçuk ilçesinde düzenlenen tadına doyamadığımız sanat ve spor etkinlikleri.

İlçemizde yıllardır faaliyet sürdüren Selçuk Zuhal Fitness Cimnastik kulübü bir vefa örneği sergileyerek 4 Mayıs 2008 tarihinde Aydın’a müsabakaya giderken geçirdiği trafik kazası yüzünden podyumlardan uzak kalan Aerobik jimnastik Milli Takım Sporcusu, aynı zamanda eğitmen, iyi bir dansçı, koreograf  ve jimnastik hakemi olan ye büyük bir jest yaptı.
 
06 Haziran Cuma günü Saat 20.30’ da yavaş yavaş dolmaya başlayan, Selçuk Anfi Tiyatrosu, etkinlik başladığında gelemeyenler için çok büyük bir kayıp olan nefis görüntülere sahne oldu. Sırayla sahne alan birbirinden değerli, Türkiye şampiyonu olan Milli sporcular, profesyonel sanatçıların ve ilçemizde yarının büyük sporcuları olacak yetenekler çıktı sahneye. Nefesler tutuldu çoğu kez. Sanki Gökyüzündeki yıldızlar o gece birer ikişer içinde yaşadığımız bu güzel ilçemize düşüyordu.
 
Aerobik Jimnastik, Step, Hip Hop, Lirik Dans, Aerolates, Basketbol ve Vücut Geliştirme branşlarında ZFC kulübünden Elvan Songun, Gizem Tokay, Özge- Hüseyin- Özgün Turgutoğlu, İrem Oska- İrem Büyükkafes- Sinem Çiftçi, Zeynep Sürekli- Hayriye Kandil- Sibel Aytürk- Ceren Yolcu- Ceren Cingöz- Selda Gümrah, Ece Yıldız- Yaren Boşnakoğulları- Seray Çivici- Egem Sönmez- İsmail Temur- Senanur Ural, Ayşenur Koçer- Meryem İpor- Aydil Ongun- Pınar Sabar-Hasibe Özgür- Başak Başol- Merve Aratemur- İbrahim Kaçer- Berk Massa- Yasin Massa- Emre Ovalıoğlu- Kerem Ürkmez. Halk oyunlarında Derin Uygur ve kızanları ve Ulaş -serbest cimnastikte Avrupa ikincisi Şükran Taşyuran, Latin Danslarda Kenan- Senem- Selim-Seher, Trambolinde, Break dance ve Free Sytle de Ertan Gümüşlü ve Grup Grup Woodoo West Crew -grup İzdiham ve Grup Realist. Gökyüzünden dökülen yıldızlardı ve o yıldızlar yağmur olmuş ıslatıyordu bizleri.
 
Podyumda arkadaşları gösterilerini sunarken Gencay Cüce’ de oturduğu tekerlekli sandalyenin üzerinde, onlara eşlik ediyordu. Gözlerimi ondan ayıramadım bir an. Bitmek bilmeyen enerjisi ile rüzgârlı havalarda, ayla bulutların oynaşması gibi raks ediyordu gülen gözleriyle.
 
Bir ara mikrofonu aldı eline, bedeniyle yaptığı hareketler yetmiyordu O’na. Bu kez de hem bedeni hem de diliyle başladı şovuna. Sanki podyumda o vardı. Tekerlekli sandalyenin üzerinde yaşama umutla bakmak ne güzel bir duyguymuş. Bu duyguları Gencay Cüce’yi izlerken onun gülen yüzünde görüyor parlayan gözünde okuyabiliyordum.
 
Gecenin son finalinde Gencay Cüce’nin kaza öncesi katıldığı müsabakalardan bir bölüm yayınlandı. Doyumsuz görüntülerin sonunda ise bütün alkışlar Milli Sporcumuz Gencay Cüce içindi. İnanır mısınız karanlık gökyüzündeki parlak noktalar onun için yanıp sönüyordu. O an tutamadı gözyaşlarını. Yanaklarından dökülen sevgi yaşları ıslattı beton zemini.
 
İşte anlatılması imkansız, yaşanması doyumsuz geceden geriye kalan izler. Bu tür güzellikleri izlemek bana da nasip oldu. Bu yüzden kendimi şanslı ilan ediyor gelemeyip kaçıranlar içinde üzülüyorum. Bizlere bu güzel geceyi yaşatan, rüya aleminde gezdiren ve yıldızlarla dans ettiren başta bu etkinliği düzenleyen Selçuk Zuhal Fitness Cimnastik kulübüne onun değerli sporcularına, bu anlamlı geceye renk katan Gencay Cüce’nin arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Gencay kardeşimiz seni çok sevdik. Yaşam sana o günkü gibi hep gülsün sende yaşama gül. Işık daima seninle olsun.
 
Nuri Gökgöz

9 Haziran 2008  23:49:18 - Okuma: (2082)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik