Yazı

Rekabet güzeldir ama…
Rekabet güzeldir ama… 

Ersin Değişmez

Bahar aylarını yaşadığımız şu günlerde Amatör maçlarının bitmesinden sonra futbol özlemimizi Tören alanındaki miniklerin mücadelesini izleyerek gideriyoruz.

Miniklerde bitime 3 hafta kala Selçuk Efes Spor şampiyonluğu garantilerken Mini miniklerde Selçuk Belediye spor la Ödemiş arasında kıyasıya bir mücadele var.
 
         Asıl konu ise daha farklı Minik ve Mini minik gruplarında tüm ilçeler tek takımla yarışırken bizim 3 takımımız var yani Ödemiş 80000, Tire 50000 nüfüs içinden birer takım oluştururken biz 40000 nüfustan 3 takım çıkartıyoruz. Bu grupta işler normal gibi görünürken takımlarımız İzmir Şampiyonasına gittiğinde diğer takımlarla mücadele etmekte zorlanıyor. Her 3 takımızda da göze çarpan kendini belli eden oyuncular var.
 
Miniklerde puan durumu
1-SELÇUK EFES 33
2-SELÇUK BLD. 25
 
Mini miniklerde Puan durumu
1-ÖDEMİŞ 28
2-SELÇUK BLD. 25
3-SELÇUK EFES 22
 
 
Yukarıdaki puan durumlarına göre takımlarımız tek takımla mücadele eden çevre ilçelerdeki takımlara göre daha başarılı birde güçlerimizi birleştirdiğimizde ortaya çıkacak olan takımı düşünsenize her sene Türkiye şampiyonası için en büyük aday biz oluruz.
 
B-GENÇ, A-GENÇ ve AMATÖR Liglerde Selçuk Efes Spor ilçemizi başarıyla temsil etmektedir A-GENÇLER son 5 sezonda 2 kez Türkiye şampiyonası gitmiştir ama Selçuk’taki futbolcu potansiyeli burada da tam anlamıyla kullanılmamaktadır. Selçuk Belediye ve Selçuk Gençlik kulüplerinin Minik ve Mini minik takımlarında mücadele eden çocuklar yaşları dolduğunda önlerinde 2 seçenek kalıyor ya futbolu bırakacaklar ya da başka bir takıma transfer olacaklar 2 nci seçeneği seçen çocuklar Efes Spora geçmek istemekte ama bu seferde transfer parası engeline takılmaktadırlar. Bir oyuncunun transferi şu an bildiğim kadarıyla 700 ytl falan Selçuk Efes Spor zaten yıllardır maddi sıkıntı içinde olduğundan birçok oyuncunun transferini maddi sıkıntı yüzünden maalesef yapamamakta ve bu çocukların futbol hayatları başlamadan bitmektedir.
 
Peki, bunun için ne yapılmalıdır. Aslında Selçuk şartlarında pek fazla bir şey yapmak mümkün değildir yine de en başında göze batan oyuncuları lisansları çıkmadan tek takımda toplamak ilerisi için büyük bir giderden takımlarımızı kurtarmaya yetecektir.
 
Bana göre ise Belediye spor futbol şubesini kapatmalı Selçuk’ta olmayan olan şubelere yönelmelidir. Mesela Selçuk’ta 3 yıldır güreşler düzenleniyor ama Selçuk’tan tek güreşçi katılmıyor Belediye spor bir güreş şubesi açabilir. Yâda geçmişte başarıyla mücadele eden basketbol şubesini tekrar faaliyete geçirebilir.
 
Ama dediğim gibi Selçuk’ta bazı şeyleri yapmak çok zor.
Sağlıcakla kalın
 


14 Mayıs 2008  13:23:51 - Okuma: (1452)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik