Yazı

Unutulan yüzler gülüyor şimdi
Unutulan yüzler gülüyor şimdi 

Nuri Gökgöz

Unutulan yüzler gülüyor şimdi

Bu kavga, bu nefret, söyleyin neden şimdi?
Tükendi mi “Eyy Gençlik” yüreklerde sevgi?
Bilin dostu düşmanı, hatırlayın bizi,
Bu şiirler, şehitlerden “name”dir size.
                            Nuri Gökgöz (Toprağın Sesi)

Yıllardır unutulanların yüzü gülmeye başladı farkında mısınız ve birde kendimize sormamız gereken üç soru var bunu da biliyor musunuz?

Kime bu sorular:

Düne.

Bugüne.

Yarına.

Soruyorum şimdi.

1-Daha önce neredeydiler?

2-Biz neredeyiz?

3-Yarın nerede olacağız?

Mademki bu üç soruyu sorduk. Önce ben kendim yanıtlayayım. Sonrada sizler düşünün yalnız kaldığınızda kendinizle.

Birinci sorudan başlayayım. Ben, daha önceleri de bugünde yaptığım gibi nefes alıyor, yıllarımı dolduruyor ve hayatıma devam ediyordum. Özel günlerde canını bizler için feda edenleri anıyor, sonrada unutup gidiyordum.

İkinci sorumun yanıtında ise; Şehit derneklerinin yapmış olduğu bir etkinlikten etkilenerek kendime geldim. Unutulan bu gülen yüzler geldi aklıma. Beni affetsinler geç kaldım. Ama şimdi onların yanındayım gücümün yettiğince kalemimin yazdığı sürece.

Üçüncü sorumun yanıtı ise; İnanın ki ben de bilemiyorum. Bildiğim bir şey var oda benim, dünden özür dileyerek, bugün olduğu gibi yarında onların yanında olacağımdır.

Başta büyük kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kendilerini bu vatan toprakları için feda eden kınalı kuzularımız, sevdalı yüreklerle toprak ananın kucağında uyuyan canlarımız sizlere teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemin dört bir yanında ve doğduğumuz o güzel topraklarda bu unutulan şehitlerimizi yapılan etkinliklerle anıyoruz. Bugünkü törende Gazilerimizi o güzel kıyafetleri ile görünce çok duygulandım. Kıbrıs Gazisi Dernek Başkanı Selim ERTANA ‘ın gözlerine baktıkça şehitlerimizin gülen yüzlerini gördüm.
18 Mart Şehitler haftasında şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize sevgilerimi gönderiyor, onlara destek olanlara ve onları tek tip giyindiren Selçuk Belediyesine teşekkür ediyorum.

Yazıma şiirimden bir dörtlükle başladım arkadaşım Muharrem Karaoğlan’ ın bir dörtlüğü ile noktalıyorum.

Çanakkale Türkün Kabesi gibi durur,
Şanlı ecdadımız; tarihimizde gurur,
Al bayrağın gölgesinde, şehitler uyur,
Çanakkale’ yi anlamak, anlatmak lazım,

                                      Nuri Gökgöz


19 Mart 2008  23:11:44 - Okuma: (1133)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik