Yazı

Minikler ligi başladı
Minikler ligi başladı 

Ersin Değişmez

Baharın kendini yavaş yavaş hissettirdiği şu günlerde geleceğin yıldız adaylarının ligleride başladı. 1995 ve daha sonra doğumluların oynadığı Lig ikiye ayrılıyor. Minikler ve Mini minikler.

Maçlar geçtiğimiz hafta itibariyle başladı. Cumartesi minikler Pazar ise Mini minikler çimlere ayak bastı. Gruptaki tüm maçlar Selçuğumuzdaki tören alanında oynanıyor çünkü tören alanı ölçüleri itibariyle minikler için biçilmiş kaftan. Diğer ilçelerde ve İzmir’de büyük futbol sahasının yarısı kullanılarak maçlar yapılırken tören alanında ise tam bir futbol cambazı oluyorlar.
         İlk önce bu sahayı bize kazandıran belediye başkanımıza çok teşekkür ederim hatırlarsanız orası Selçuğun göbeğindeki boş bir alandı ve Kurban bayramlarında hayvan pazarı olarak kullanılıyordu. Bayramlarda ise liseler ve ilköğretim okulları Efesteki sahaya kadar yürüyüp gösterilerini efesteki sahada sunuyorlardı şimdi ise o tören alanında.
         Selçuğumuzun 3 takımının mücadele ettiği ligde takımlar ise şunlar. Selçuk Efes Spor Selçuk Belediye Spor, Selçuk Gençlik Spor, Ödemiş Spor, Gümüldür Belediye Spor, Beydağ Spor, Doğan Bey Spor ve Tire Spor.
         Baharın geldiği şu günlerde hemen yanı başımızdaki bu futbol şölenine futbolu seven herkesin bir bakmasını istiyorum o çocuklar da izlendiklerini görünce daha mutlu olacaklardır.
         Herkese bol futbollu günler dilerim. Futbol sadece Futbol değildir.
Not: Geçen haftaki olaylı B-Genç maçından sonra alınan kararlar kesinleşince o maç için yorumumu yapacağım.
 
Ligin fikstürünü ve puan durumlarını www.efesspor.tr.gg adresinden takip edebilirsiniz.

17 Mart 2008  10:42:29 - Okuma: (786)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik