Yazı

Selçuk Efes Spor neden elendi
Selçuk Efes Spor neden elendi 

Ersin Değişmez

Önce Can YEŞİLÇİMEN den başlayalım. O bu işe çok emek harcadı.

Herkesin yüzüstü bırakıp eski Efes sporluların bile terk ettiği takıma sahip çıktı. Geçen sezon süper amatörde mücadele ederken yanında olan kendi seçtiği yönetici arkadaşları bile onu tek başına bıraktı. Herkes o da bırakır diye tahmin ederken öyle yapmadı. Ona çok teşekkür ederim.
 
         Bu sezon takımın amacı Süper amatöre çıkmaktı ve her şey çok güzel başlamıştı. Üst üste alınan galibiyetler ilk başlarda 50 olan seyirci sayısını 200 ler çıkardı ve takım 1. amatör grubunu lider tamamladı.
 
         Sonra play-off kuraları çekildi bize çıkan takım hani bir söz varya 10 kez oynasak birini kazanamazlar öyle bir takımdı. Ama en büyük hatamız daha maç oynanmadan Süper amatöre çıkmış gibi gördük kendimizi. Takım maç gününden bir gün önce otelde kampa girdi ama maç havasına bir türlü giremedi. Hep rakibin zayıflığından turu geçeceğimizden konuştuk kampta.
 
         Maç günü 4 minibüs seyirci gitti ve kendi özel arabalarıyla giden Efes Sporlular ile birlikte bu sayı 150 kişiyi buldu. Maçtan önceki antrenmanda ise orta sahada top yapan ileriye dönük paslar atan Barışı kendi kendimize sakatladık ve oynayamadı.
 
         Maçta her şey çok güzel başladı. Efes spor 1-0 öne geçti pozisyonlar kaçırdı. İkinci yarıda ise takımımız 1-0 ı koruyalım psikolojisine girince geriye çekildi ve rakip pozisyonlar buldu. Rakip sonlara doğru duran toptan golü de buldu ve maçı uzatmaya götürdü.
 
         Uzatmalarda Orçun’la kaçırdığımız gol ise olmaz böyle dedirtecek cinstendi. Koca kale yerine topa abanınca top üstten dışarı attı.
 
Penaltılar ise şans ve beceri isteyen bir şey. Kaleci demo penaltıyı kaçırınca elendik. Ama suç onun mu? Maçta 11 oyuncu varken kimsenin sorumluluk almaması penaltıyı atmaya korkması penaltıyı ısınmamış kaleci demonun atmasına sebep oldu.
 
Şimdi arkadaşlarım bana kızacak ama bu kadar önemli bir maçta bu kadar ruhsuz oynayan arkadaşlarıma teessüflerimi bildiririm.
 
Çıtak bu takıma geldiği ilk sezonda antrenörlük yapmak istememişti. Onun istediği takımla yönetim arasında köprü olmak takıma ağabeylik yapmaktı yani başka bir deyişle teknik menajerlik yapmaktı. Ama o dönemde 1 amatör kümede olan Efes Sporda maddi acıdan kötü gidiş başlamıştı ve o günkü yönetim onu antrenörlük yapması içim ikna etmeyi başardı.
 
Bu sezon iddialı bir şekilde süper amatöre çıkmak için mücadele verecek olan Efes sporda bana göre Çıtak kendi istediği teknik menajerlik yani ağabeylik görevini yapmalı. Takımada ayrı bir çalıştırıcı bulunmalıdır.
 
Gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz.
Ayrıntılar ve gelişmeler için www.efesspor.tr.gg adresini tıklayın…


3 Mart 2008  11:51:40 - Okuma: (899)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik