Yazı

Bir Yudum Bitkilerle Şifa
Bir Yudum Bitkilerle Şifa 

İbrahim Ertaş

Değerli ziyaretçilerimiz şifalı bitkilerin anlayabilir ve hatta onlarla başarılı sonuçlar etmişte olabilirsiniz ama sağlığınıza gerçekten değer veriyorsanız özelikle önemli sonuçlar yol açabilecek hastalıklara doktora görünmeyi ihmal etmeyiniz

Basit bir rahatsızlık sandığınız belirtiler yaşamsal önemde bir rahatsızlığın ön belirtileri olabilir hastalıkların teşhisi yalnızca uzman tıp doktorlarınca gerçekleştirebilir lütfe bu konuyu göz ardı etmeyiniz
             Şifalı bitkilerin tedavi edici gücünde basit rahatsızlıklarınızı geçirmek için yararlanın önemli hastalıkların tıbbi tedavisi sırasında doktorlarınızın onayını olmak kaydıyla aktarlardan destek ve tedarik edebilirsiniz ama çok iyi tanımadığınız bitkilerle kendinizi tedavi etmeye ve kulaktan dolma bilgilerle tedavi etmeye çalışmayınız. Doğada her hastalığa çare olabilecek pek çok şifalı bitkiler vardır. Ama bu bitkileri gereğince kullana bilmek için bilimsel eğitime gerek vardır.bizde şifa baharat aktar olarak çeşitli bilimsel kitaplardan ve seminerlerden,değişik, doğru yaralı sitelerden yararlanarak toplamış olduğumuz bilgi ve reçeteleri bu köşemizden sizleri aydınlatmaya çalışacağız.gerekli bilgi ve sorunlarınızı tunayer09@hotmail.com 8928905 den bizlere ulaşa bilirsiniz.
Alıç
Latince Adı:Crataegus
Diğer İsimleri:Akdiken, Alış, Geyikdikeni, Kızlar yemişi, Yemişen, Beyaz diken, Ekşi muşmula, Edran, Geviş, Aluç
Etki ve Kullanım: Sağlığa yararlı önemli özellikleri ve zehirsiz oluşu nedeniyle Avrupada birçok hazır ilacın bileşimine katılan alıcın tıbbi etkileri ve bunlardan yararlanma yöntemleri şöylece sıralanabilir:
• Kalbi ve dolaşım sistemini güçlendirici toniktir.
• Bedenin gereksinimine göre, kalbi ya uyarıp atışlarını artırır ya da kalp atışlarını ağırlaştırır. Kalbin işlevlerini en pürüzsüz şekilde güvenle düzene sokar.
• İdrar söktürücüdür.
• Sinir bozukluklarını, sinirsel kalp çarpıntılarını geçirir. Sinirleri yatıştırır.
• Yüksek tansiyonu düşürür.
• Uykusuzluğa karşı güvenle kullanılır.
Bütün bu durumlarda sağlığa yararlı etkileri için, alıcın olgun meyveleri ve bir miktar yaprağı sonbahar başı ile ortası arasında toplanır. 2 tatlı kaşığı meyve ve yaprak karışımı üzerine 1 bardak kaynar su dökülüp 20 dakika demlendirilerek bir infüzyon hazırlanır. Bu infüzyondan günde üç kez birer bardak içilir. Ancak, bu tedaviye iyileşme sağlanıncaya değin devam edilmelidir.


22 Ocak 2008  11:58:42 - Okuma: (624)  Yazdır
İstatistik