Yazı

Bölücülük…
Bölücülük… 

Yaşar Varış

Ülkemiz 1983 yılından beri bölücü bir örgüt olan PKK ile savaşıyor.

Bu terör örgütü ne istiyor?
         Görünüşe ve söylemlerine bakılırsa “sadece insan hakları ve demokrasi” ,doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızın daha insanca bir yaşan sürmesini,ekonomik açıdan batı bölgelerinde yaşayan insanlarımızla aynı koşullarda yaşamasını” istiyormuş.
         Gerçek niyet bu mu acaba?
         Bu bölgelere gönderilen ve çocukları eğitmekle görevlendirilen öğretmenleri,sağlık kuruluşlarına gönderilen doktor ve hemşireleri acımasızca kurşuna dizmeleri,yine bölgenin imarı ve kalkınması için yapılan yatırımları,iş makinelerini ateşe vermesi göz önüne alındığında söylemlerinin samimi olmadığı hemen anlaşılacaktır.
         ABD nin Büyük Ortadoğu Projesi diye adlandırdığı;Kuzey Irak,Suriye,İran ve Türkiye’nin güneyindeki Kürtleri içine alan coğrafyada “Büyük Kürdistan” devletinin düşlendiği,bunun haritalarının bile dağıtıldığı hatırlandığında gerçek niyetlerinin Türkiye yi bölmek olduğu açıkça görülür.
         Bu Projeyi kim hazırlamıştır? Amerika Birleşik devletleri.
         Kimler desteklemektedir?Avrupa Birliği ülkeleri.
         Türkiye’de AKP yi kimler desteklemektedir? ABD ve AB ülkeleri.
         Başbakan Recep Tayip Erdoğan neyin eşbaşkanıdır? Büyük Ortadoğu Projesinin.
         Pek iyi.
         Bir ülkenin başbakanı kendi ülkesinin bir kısmını bölecek bir projeye eş başkan olur mu?
         Normalde olmaması gerekir.
         Ama oldu mu? Oldu.
         Devam ediyor mu? Ediyor.
         Yani AKP,Kürtlerin ırkçı yaklaşımı ile örtüşen ABD nin emperyalist politikalarına resmen yardım etmektedir.
         AKP,bu nedenle bölücü kürt terörünün üstüne cesaretle ve kararlı bir şekilde gitmemekte ve gidememektedir.
         Bu nenle ABD nin her isteği ülkemizde uygulanmaya çalışılmaktadır.
         Bu nenle Başbakan Meclisimiz büyük çoğunlukla Türk silahlı kuvvetlerine terör örgütünün takibi için sınır ötesi hareket yetkisi verdiği halde AKP nin başkanı ABD ye danışmadan orduya bu konuda görev verememiştir.
         Bu yüzden Kuzey ıraktaki terör örgütüne karşı ABD nin izin verdiği şekli ile nokta operasyonları ile yetinilmiştir.
         Bu yüzden PKK nın meclisteki temsilcisi olduğu gün gibi açık olan DTP ye karşı bir tavır takınılamamaktadır. Dünyanın hiçbir ülkesinde bir terör örgütüne açıkça arka çıkan bir siyasal parti faaliyet gösteremez.
         Bu yüzden,olağanüstü boyutlara ulaşan terör karşısında anayasal birer kurum olan “olağanüstü hal” veya bazı bölgelerde “sıkıyönetim” düşünülmemektedir.
         Bu yüzden yıllardan beri tüm içişleri bakanları kürt kökenli vatandaşlardan seçilmektedir.
         Bu yüzden sayın başbakan “seçimlerden önce Mersin de “sizin politikalarınız yüzünden para kanamıyoruz,anamız ağladı” deyince “al ananı da al git buradan” derken dağdaki ülkeyi bölmeyi amaçlayan kürt teröristlere “Ananızın abanızın yanına dönün” çağrısı yapmaktadır.
         Bu yüzden Türk Ceza kanunun 221.maddesini esneterek örgüt başının bile affına kadar gidebilecek af girişimlerinde bulunmaktadır.
         Turgut Özal dan beri çıkarılan afların sayısı onları geçmiştir.Dağa çıkanlar rast gele çıkmamışlardır.Pişmanlıkları yoktur.Onların hedefi bellidir.BOP kapsamında bir parça ülke toprağını bölüp Büyük kürdistanı kurmaktır. ABD bu yüzden onları desteklemektedir.
         Genel kurmay başkanımız geçtiğimiz günlerde buna gerçek tanıyı koymuştur.Büyükanıt paşa bir konuşmasında “PKK meclise girerek legalleşti.Legalleşmeyen dağdaki silahlı olanlardır” demiştir.
         AKP gerçekleri görmeli,siyasal emelleri için bölücü örgüte daha fazla ödün vermemelidir.Bölücü terör örgütü ile mücadele ödün vererek değil,kararlı yaptırımlarla olur.
         Bunun için hükümet ABD nin ve AB nin buyrukları ile hareket etmekten vazgeçmeli,kararlı bir şekilde bölücü hareketin siyasi,ekonomik,ideolojik askeri tüm kaynaklarını kurutacak önlemleri vakit kaybetmeden almalıdır.Yoksa yarın çok geç olabilir.
         10.01.2008


10 Ocak 2008  22:50:24 - Okuma: (594)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik