Yazı

Amatördeki diğer takımlar
Amatördeki diğer takımlar 

Ersin Değişmez

9. Grupta işler biraz karışık kimin ne zaman puan kaybedeceği belli olmuyor.

İyi dediğimiz takım bir hafta 5 yerken diğer hafta farklı kazanıyor. Aslında Efes Spor için bu grubun pek bir önemi yok çok büyük bir sürpriz olmazsa bu gruptan lider çıkacak gibi görünüyor şimdiki puan durumu ise kimseyi aldatmasın.
 
         Aslında önemli olan bu gruptan çıkınca yapacakları. Play-Off larda 1 e 1 eşleşmeli bir statü bekliyor yani tek maç kaybetme şansın yok çıkacaksın ve yeneceksin hata yapamazsın. Bundan sonra hazırlılarını bu maçlara göre yapmaları gerekir diye düşünüyorum. Lig sonunda izmirdeki 9 gruptan ilk iki takım birbirleriyle eşleşecek prki bu takımlar kimler ve gücleri nasıl biraz inceleyelim.
 
         9 grupta mağlubiyet yüzü görmeyen 4 takım var bunlar Ulukent, Yamanlar Esen, İl Özel İdare ve Atilla spor içlerinde puan lara bakarsak Ulukent gibi gözüküyor ama grubunun zayıf olmasıda bunda önemli etken. Şimdi ise gruplarında ilk 2 sırada olan takımları aşağıda sıralayım.
 
  1. Grup Ulukent ve foça spor
  2. Grup Y.Esen ve Y. Örnekköy
  3. Grup Deniz F.K. ve Karşıyaka Bld.            
  4. Grup Ülkü Spor ve T.E.K
  5. Grup Demirspor ve Parsa
  6. Grup Buca spor ve İl Özel İdare     
  7. Grup İzmirspor ve Diş Tekn.
  8. Grup Atilla spor ve İz mir B.Ş.B
  9. Grup Ürkmez ve Selçuk Efes
 
Bu takımların içinde en güçlü grup olarak 6. Grup ve 8. Grup görünüyor. Buca spor altyapıda oynayan geçleri oynatırken çok koşan bir takım görüntüsünde Atilla ve İzmir BŞB Genç ve tecrübeli oyuncuları karıştırarak takım yapmışlar ve Süper Amatöre çıkmak istiyorlar. Demir Spor ise yıllardır Süper lig özleme çekiyor.
 
Maçların sona ermesine ortalama 5 hafta var daha köprünün altından çok sular geçer ama 1. Amatör batağından kurtulmak için bundan sonra maçlarımıza daha iyi hazırlanmalıyız. Ama bu sadece idmanla olmuyor. Efes Sporun maddi sıkıntıları hala devam ediyor ve oyuncuların kafaları hiç rahat değil bu son maçlarda biraz daha maddi destek bulunursa süper amatöre çıkmak daha kolay olacak
 
Herkesi biraz daha destek olmaya çağırıyorum en azından maçlara gelerek.   
 
Bu yazımla birlikte herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar 2008 yılının Selçukumuz ve Selçuk Efes Sporumuz için her yönden başarılı geçmesini dilerim.
 
www.efesspor.tr.gg


31 Aralık 2007  12:51:17 - Okuma: (962)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik