Yazı

8. haftanın ardından
8. haftanın ardından 

Ersin Değişmez

Amatör futbol liginde 8. haftanın ardından

Merhaba,
 
Bundan sonra bu köşede amatör futbol liginde mücadele eden takımlar hakkında yorumlar yapıp, çeşitli bilgiler vermeye çalışacağım.
 
Amatörün sorunlarının başında kötü sahalar sağlık personelinin yetersizliği gelirken Selçuk bu konuda çok şanslı toprak olmayan bir sahamız ve her maça gelen sağlık görevlilerimiz var. En başta bunu sağlayanlara teşekkür ediyorum.
 
Selçuk Efes Spor 3.ligde mücadele ederken karşılaştığımız rakiplerin çoğu artık amatör ligde, sponsor desteği bulanlar ise üst liglerde çok büyük paralar harcayarak tutunmaya çalışıyor. Koca çınar Göztepe yanlış yönetimler yüzünden şimdi Süper Amatör ligde mücadele ediyor. Aliağa Pektim, Bornova, Ödemiş ve Tire amatör ligde kurtulmaya çalışırken. Torbalı ise bu sene tekrar 3.lige döndü.
 
Acaba bu takımların yeri gerçekten 3.lig mi? Bir takımın profesyonel liglerde mücadele edebilmesi için transfer, kamp, federasyona verilen harçlar, deplasman maçları, saha kiraları ile birlikte bir sezonda harcayacağı para en az 800 bin ytl. Bu kadar bütçe sponsor desteği olmadan karşılamak neredeyse imkansız.3. lig bana göre bir rüya.
 
 Bu hafta oynanan maçlara dönelim. 9. grupta haftanın en önemli karşılaşması Selçuktaydı. Maçtan önce bakıldığında zor bir maç olarak görünüyordu. Gümüldür de oynanan karşılaşma 3–3 sona ermiş iki takımda aynı puandaydı. Maç başladığında da maçın dengede geçeceği görünüyordu ama Gümüldür kalecisinin kırmızı kart görmesi maçı bitirdi bundan sonra Efes Spor 7 gol bularak sahadan 3 puanla ayrıldı. Ama maçtan çok saha içindeki dostluk görülmeye değerdi. Gümüldür ün 7 gol yemesine rağmen oyunu sertleştirmemesi sakatlanan oyunculara iki takım oyuncularının beraber yardım etmesi görülmeye değerdi.
 
Ürkmez ise aradaki puan farkını açma şansını kullanamadı. Rakipleri mücadele ederken Beydağ ı yenebilseydi aradaki puan farkı biraz daha açılacaktı. Bayındır bu sezon ilk galibiyetini çırpı karşısında aldı ve alt sıralar biraz daha karıştı.
 
Sağlıcakla kalın…


10 Aralık 2007  18:09:30 - Okuma: (776)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik