Yazı

Bir Millet Uyanıyor
Bir Millet Uyanıyor 

Özcan Nevres

Başlığı bir millet uyanıyor diye koydum ama keşke öyle olabilseydi. Öyle olmasını istediğim için o başlığı koydum.

İnsanlarımız büyük bir gafletin içinde aymazlıklarını sürdürüyorlar. Ülke bin dokuz yüz on dokuz öncesine sürükleniyor ama büyük bir kesimin umurunda bile değil. Hele öyleleri var ki bir poşet yiyeceğin, erzakın peşinde. Kendilerine lütuf olarak sunulmuş olmasından büyük mutluluk duyuyorlar. Bunlar fakirliği kader olarak algılayanlar. Fakirliklerinin nedenini araştırıp bulamayanlar. Nice onurlu insan var ki, bir poşet erzak için onurlarını ayaklar altına almaktansa nafakasını çöp bidonlarında arıyorlar. Onlar benim en çok saygı ve sevgi duyduğum insanlar.
Yalan vaatlerle, poşetler dolusu erzaklarla kandırılan halkımızın artık gerçeği görmeleri gerekir. Onların her birinde en zengin insanlarınki kadar değerli oyları var. Verdikleri oyların hem kendi geleceklerine ve hem de çocuklarının ve torunlarının geleceğine yön vereceğini öğrenmeleri gerekir. Eli kalem tutanlar, ağzı iyi laf edenler ellerini taşın altına sokmalıdırlar. O fakir insanların, köylülerimizin, varoşlarda oturanların ayağına kadar gidip onlara fakirliğin kader olmadığını, oylarının ne kadar değerli olduğunu, nasıl kullanmaları gerektiğini anlatmaları gerekir. Dahası onlara vatan topraklarının yabancılara satılmaması gerektiği, gerekçeleriyle anlatmalıdırlar.
Şimdiki İsrail devletinin kurulu olduğu bölge kurulmadan önce Filistinlilerindi. Daha öncesinde ise Osmanlılarındı. Dünya Yahudileri İsrail devletini adanmış topraklar üzerinde kurmayı istiyorlardı. Bu amaçla sahiplenmek istedikleri arazileri Osmanlı’dan sandıklar dolusu altın karşılığında almak istemişlerdi. Önerdikleri para o kadar çoktu ki Osmanlı’nın tüm borçlarını ödemeye yeter ve artardı da. Ama padişah satılık toprağımız yok diyerek bu büyük parayı almayı reddetti. Peki, sonra ne oldu? Yahudi zenginleri bu ot bitmez arazileri iyi paralar karşılığında Filistinlilerden satın almaya başladılar. Ta ki adanmış topraklarına tam olarak sahip oluncaya kadar. Bu arada milliyetçi, fanatik Yahudileri bu ot bitmez arazilere yerleştirmeye başladılar. Yeterli nüfusu sağladıklarında da bir oldubitti ile devletlerinin kuruluşunu dünyaya ilan ettiler. Kurulan yeni devleti başta Amerika olmak üzere birçok ülke tanıma kuyruğuna girdiler. Yıllardır komşularıyla süren kavgalarına rağmen Amerika’dan aldıkları büyük destek ile varlıklarını sürdürmeyi başardılar. Artık o topraklara sığmaz oldular. GAP bölgesinde de yoğun toprak alımları başlattılar. Bu hayra alamet bir gelişme değildir. Bu nedenle ok yaydan fırlamadan gerken önlemleri almak gerekir. Peki, bu nasıl olacak? Ben her şeyi babalar gibi satarım diyen bir hükümetten kurtulmakla başarılacaktır. Bu nedenle herkes oylarının ne kadar değerli olduğunun bilinciyle hareket etmelidir. Aksi halde bir gün bizim çocuklarımız da tanklara karşı sapanlarla savaşan Filistinliler gibi olurlar ve bizleri lanetleyerek anarlar.
Bir Yunanlının Youtube’de kurduğu sitede Ulu Önder Atatürk’e hakaretler yağdırılıyordu. Ne mutlu ki iyi bilgisayar kullanan gençlerimiz var. Hemen harekete geçerek o sitenin üzerine kendi hazırladıkları atamızı hakkıyla anlatan bir programı yüklediler. Şimdi o siteye girenler Ulu Önderimizin en güzel resimleri ile karşılaşıyorlar. Bu Türkoğlu Türk gençlerimizi yürekten kutluyorum.
Kadınlar günümüz geldi geçti. Bu güne en büyük ilgiyi gösteren, kadınlarımızı toplum dışına itmeye çalışan, yeni açılan kadrolara neredeyse kadınlarımıza kızlarımıza bu kadrolarda hiç yer vermeyen, kadınlar için evde oturup çocuk yapsın diyenlerin partisi AKP liler oldular. Silivrili birçok kadın Sevgi Pınarı’nın hazırladığı geceye katıldılar. Doyasıya eğlendikleri bir gece yaşadılar. 
Özcan Nevres   


10 Nisan 2007  20:56:14 - Okuma: (668)  Yazdır
İstatistik