Yazı

Selçuk’da cimnastik festivali
Selçuk’da cimnastik festivali 

Ümran Songun

Türkiye’ de henüz önemsenmiyor gibi görünse de cimnastik sporu hızla gelişim göstermekte.

Onuncu yılını kutladığımız Zuhal Fitness Spor Kulubü’nün bu spora katkıları da küçümsenemez. Ve şimdi dev bir organizasyonla hem ülkemizde cimnastik sporunu yaygınlaştıracak hem de Selçuk’u her yıl yapılacak olan Uluslararası Selçuk/Efes Cimnastik Festivali ile tüm dünyaya tanıtacağız.  
        Bu sene 7-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Cimnastik Festivalimiz ulusal düzeyde, 2008 ve sonraki senelerde ise uluslar arası düzeyde yapılacak. Bu yılki festivale ülkemizin on üç şehrinden cimnastik ekipleri katılacak.
        Geçtiğimiz temmuz ayında Prof. Dr. Seyhan Hasırcı’yı Selçuk’da ağırladık. Onun büyük uğraşları sonucunda Cimnastik Federasyon Başkanımız Atilla Örsel’in de onayları alındı. Ve Genel Cimnastik Teknik Komitesi adına Sayın Hasırcı, Selçuk Organizasyon Komitesi adına da Selçuk Belediye Başkanı H.Vefa Ülgür başkanlığında toplanıldı. Başkan H. Vefa Ülgür bu organizasyonu tümüyle üstlendi. Selçuk Kaymakamı Aziz İnci’nin de tam desteği ile festivalin temeli atılmış oldu.
Şimdi ise oluşturulan Organizasyon Komitesi zamanın dar olmasına aldırmadan çalışmalarını sürdürüyor. Festivalin olgunlaşmasını sağlayan, görünmeyen ellerin emeği çok büyük. Selçuk’ un tanıtımını da sağlayacak olan afiş ve el broşürlerinin hazırlanması, festivale katılacak olan ekiplerin davet edilmesi, kalacakları yerlerin ayarlanması ve yeme içme gibi ihtiyaçlarının giderilme sorunları da Selçuk Belediyesinin katkıları ile çözüme ulaşıyor. Belediye Başkanımız H.Vefa Ülgür ve emeği geçen tüm belediye personeline teşekkür ederiz.
           4-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan 39. Uluslar Arası Selçuk-Efes Festivali’nin ana amacı: kaybolan geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması ve zanaatkarlarımızı teşvik edip özendirmek. Bu sene bu festival ile birleşen Selçuk-Efes Cimnastik Festivali Selçuk’a ayrı bir renk ve hareket getirecek. Bu arada spor da özendirilip gençlerimize aşılanmış olacak. El emeklerini sergileyen zanaatkarlarımızın yanında biz de bir stand açacağız. Standımızda sizlere kulübümüzü tanıtmaya çalışacağız. Ayrıca her gece yapacağımız cimnastik gösterileri ile de sizlere keyifli saatler yaşatmayı planlıyoruz.   
               Dünyada var olan en içten ve temiz şey belki de spor ve sanat. Her ikisi de sevgi, emek ve yürekle oluşuyor. İçinde barışı ve kardeşliği taşıyor. Ulusları birleştirip kaynaştırıyor. Aynı dili konuşmasa da insanlar, aynı ırktan olmasalar da aynı şeyi hissedebiliyorlar yüreklerinde. Bir resim tablosuna bakınca.. ya da duygusal bir operada, balede... ya da çok heyecanlı bir müsabakada.. hep bir atıyor yürekler. Fark etmesek de kenetliyor bizi birbirimize. Günümüz insanlarını birbirine bağlayan tek ortak nokta belki de. Ayrıca bir şeyle uğraşmak, bir eser yaratıp ortaya çıkarmak ve spor yapmak, sağlıkla yaşamın da ana kaynağı. İşte bu nedenle 4- 8 Eylül 2007 tarihleri arası, sanat ve sporun buluştuğu bu büyük organizasyonda hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Çünkü Selçuk, ileriki yıllarda çok daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak. İnsanlığımızın sahip olduğu en güzel değerlere, spora ve sanata, sahip çıkmak adına, yüreklerimizin hep bir atması dileğiyle..   


4 Ağustos 2007  18:00:41 - Okuma: (1848)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik