Yazı

Tebrikler AKP
Tebrikler AKP 

Etem Kutsigil

ÖNÜMÜZDEKİ ZOR GÜNLER İÇİN ALLAH KUVVET VERSİN TÜRKİYEM

Aylardan beri heyecan içinde beklediğimiz seçim günü de geldi geçti.
Saat 23.00 ve sonuç hemen hemen belli oldu. “AKP BÜYÜK FARKLA SEÇİMİ ALDI”
Buna bir spor yarışması diye bakarsak efendi efendi AKP yi kutlayıp “Başarılar dileriz” demekten başka çare yok. Sportmenlik de onu gerektirir zaten.
Konu spor değil de Türkiye’mizin geleceği ise, orada söylenecek çok laf vardır.
Önce okuyucularımın bilmesi gerekir ki, biz doğru bildiklerimizi yazdık. Bu partinin elinde, memleketimizin içine sürüklendiği girdabı göstermeye çalıştık.
Ne yazık ki, DOĞRU, YANLIŞA BİR KEZ DAHA YENİLDİ. Demek ki milli irade dediğimiz kuvvet, zor olan gerçekleri dinlemekte ve bunlar içi kafa yormaktansa, hoşuna giden fakat yanlış yorumlarla dolu olan, fakat hoşuna gidenleri dinlemeyi tercih etti. Ne diyelim hayırlı olsun.. 
Yazdıklarımızda yanılmış olmayı o kadar çok isterdim ki... Merhum Hafız Burhan’ın meşhur ettiği “Makber” veya “ Her yer karanlık” gazelini bilirsiniz.Orada bir mısra geçer
“Rüya değil bu ayniyle vaki.” Ben de bütün bunların rüya olduğunu, Her doğan bebeğin, 5000 Amerikan Doları borçla doğmuş olmadığı, dış borcumuzun 400 000 Amerikan Dolarını geçmiş olmadığını, sattıklarımızla aldıklarımızın arasındaki farkın, bu kadar çok olmuş olmadığını, yurdumuza zenginlik getiren onca büyük tesisin satılmış olmadığını, işsiz sayısının gittikçe artıyor olmadığını, okullarımızın hiçbir şey bilmeyeni bile sınıf geçiren kurumlar olmuş olmadığını, tarım üreticilerinin perişan edilmiş olmadığını, esnafın hergün normal kazancını sağlayıp, geçenlere gülerek selam vererek , müşterilere somurtmadığını, memurların milli gelirden payını alamayıp, ve hergün daha da fakirleşip, bu yüzden vatandaşın işini kolaylaştırmak için canla başla çalışmıyor olmadığını görerek uyanmak... Ama “RÜYA DEĞİL BU, AYNİYLE VAKİ”
Böyle bir Türkiye'yi görebilmek için hiç çekinmeden canımı verirdim.
 
Muhalif partililere ; Bir seçim kaybetmekle dünya başınıza yıkılmadı. Yeter ki AKP şimdiye kadar olduğu gibi değil, yurdumuzun usul ve alışkanlıklarının paralelinde VATANIN MENFAATİNİ KORUYARAK ÇALIŞSIN. KENDİ ONURUNUN MEMLEKETİN ONURU OLDUĞUNU UNUTMASIN.
Bunları yapmazsa, beş yıl sonra yine genel seçim var. O zaman tartışırız.
AKP’lilere gelince; Malazgirt Kahramanı ve Anadolu Fatihi ALPARSLAN, her padişah olanın kapısında ordunun; “MAĞRUR OLMA PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR” diye bağırmasını vasiyet etmiştir. Bugün için iktidardasınız. Fakat hiç bir iktidar sonsuz değildir. Bu yüzden hakkınızdır sevinin. Fakat sevinç kutlamalarınız diğer yurttaşları rencide edecek dereceye gelmemeli. Unutmayın ki halka hizmet için geldiniz. Caka satmak için değil. Bu ağırbaşlılığı sizden beklemek hakkımız..
Yalnız 250 kilo kömüre oylarını satanlara da iki sözüm var. Güle güle yakıp ısnsınlar ama seçilmesine yardım eden iktidarın zamları birbiri ardınca gelmeye başladığında inşallah içleri yanmaz.
Ne diyelim ki bu defa da DOĞRU SÖZ YİNE KOVULDU. Yaşasın yalan :))


23 Temmuz 2007  00:25:15 - Okuma: (1109)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik