Yazı

Yazılarıma Tepkiler
Yazılarıma Tepkiler 

Özcan Nevres

Nedense yazdıklarıma en çok tepki gösteren AKP liler oluyor. Bakınız AKP linin biri ne diyor?

Her ne kadar AKP taraftarı değilim diyorsa da. akp taraftarı değilim ama; akp seçimi kazanamayınca sizde artık köşe yazarlığını bırakırsınız. Çünkü en büyük malzemenizden oluyorsunuz. Bu sitede hayatınızı akp eleştirmenliğine adadınız. Ben de diyorum ki AKP seçimi kaybetsin de zararı yok ben de köşe yazarlığını bırakmış olayım. Bir siyasi görüşü savunan insanın savunduğu partiye yapılan eleştirileri karşı tezlerle çürütmesi gerekir. Örneğin 2B orman alanlarının imara açılmasında Sayın Unakıtan’ın elli iki dönümlük arazisinin imara açılmasını sağlamak için değildir diyebilmelidir. AKP nin iktidara gelmesinin önemli etkenlerinden biri olan dokunulmazlıkların kaldırılacağı sözü şu nedenlerle kaldırılması sakıncalı bulunmuştur diyebilmeli. Diyebilirler mi? Hortumları kestik diyorlar. Doğrudur. Hortumlar kesilmiş ve AKP lilerin hortumlarına eklenerek paranın AKP lilere akması sağlanılmıştır. Oysa hortumları kesmekle yetinilmemeliydi. Tümünün yok edilerek yandaşlara akmasının önü kesilmeliydi. Yazdıklarıma gösterilen gerekçesiz tepkiler doğru yolda olduğumun göstergesidir. Bu nedenle İnternet’ten alıntılarla önemli yolsuzlukları aktaramaya devam edelim.
 
        İZMİR TCDD LİMAN TAŞIMA İHALESİ
         TCDD İzmir Liman’ı için, yıllık 70 milyon $'lık yükleme-boşaltma isleri için ihale hazırlığı yapılıyor. Daha sonra ihaleden vazgeçiliyor. İhalesiz olarak 15 yıllığına Reha Denizcilik ve Raden Lojistik isimli 2 şirkete veriliyor. Şirketlerin, 15 yılın sonunda arzu ettikleri takdirde 15 yil daha ise devam edebileceği sözleşmede yer alıyor. (Toplam 30 yıl süreli) Toplam 2 milyar 100 milyon $'lık is ihalesiz veriliyor. Bu firmalardan biri, sözleşme tarihinden 2 gün önce kuruluyor, diğeri de ayni gün kurulusu gerçekleşiyor. Bu şirketin büyük hisseli ortaklarından biri AKP'nin Bakırköy İlçe Başkanlığı’nı yapmış olan Rahmi Genç. Sözleşme imzalandıktan sonra bu kışı, hisselerini devredip, ayrılıyor. Olayın usulsüzlüğü dile getirilince, TCDD Reha Denizciliğin sözleşmesini iptal ediyor. Bu şirketin Genel Müdürü de, diyor ki; "TCDD'nin aleyhine dava açtık, davayı TCDD kaybederse 225 milyon $ tazminat ödeyecek, haberleri olsun."
         NOT: TCDD yapılan işlerin usulsüz olmadığını açıklıyor. ILAHI BIR TESADÜF!
 
         İSTANBUL BÜYÜKSEHİR BELEDIYESİ ARAÇ SiGORTA İHALESI
         İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ağır taşıtlar için, sigorta ihalesi açıyor. Bu ihale, 197 milyar lira ile AKP İstanbul Milletvekili Alaattin Büyükkaya'nin, önceden ortağı olduğu Büyükkaya Sigorta Aracılık A.Ş'ye veriliyor.
NOT: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihalenin usule uygun olduğunu açıklıyor. İLAHİ BBR TESADÜF!
 
         TCDD İSTASYON YENILEME İHALELERI
         TCDD'den 10 istasyon yenileme ihalesi AKP Kadın Kolları MKYK Üyesi Emine Alioğlu'na veriliyor. Bu AKP'li müteahhit hanim, ayni zamanda yeşil kart sahibi. Önce devletten yeşil kartı alıyor, sonra da 10 İstasyon yenileme ihalesini alıyor.
NOT: TCDD ihalelerin usule uygun olduğunu açıkladı. İLAHI BİR TESADÜF!
 
         GEBZE AKARYAKIT KAÇAKÇILIĞI OLAYI
         5 trilyonluk bir hadise. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kemal Albayrak dâhil, birçok bürokrat halen yargıda. Kemal Albayrak, AKP Kurucular Kurulu üyesi ve AKP Kırıkkale eski Milletvekili. Türkiye'de, yılda 1,5 milyar $'lık akaryakıt kaçakçılığının olduğu açıklanıyor.
NOT: Halen dava yargıda devam ediyor. Olayı ortaya çıkartan Kocaeli Emniyet Müdürü bilahare görev yeri değiştirildi. İLAHİ BIR TESADÜF!
 
         BALIKESIR SEKA KAGIT FABRIKASI IHALESI
         Fabrika, 30 Haziran 2003'te 1.1 milyon $'a Albayraklar A.Ş'ye satılıyor. Özelleştirme İdaresi, piyasa değerini 51 milyon $ olarak belirliyor. Sonra Selüloz-Is Sendikası, mahkemeden satısı iptal ettiriyor. Bu arada ihale iptal edildiği için, bu parayı Özelleştirme İdaresi talep ediyor. Şirket bununla ilgili henüz ödemede bulunmuyor. 12.7 trilyonluk bir varlık kaybı tespit ediliyor. ( Yaklaşık 10 milyon $'lık ) Bu rakam stoktaki malların satılmasından ve alacaklara tahsil etmesinden kaynaklanıyor. Mahkemenin iptal kararı Nisan 2004'te. Yani 10 ay sonra.
NOT: Maliye Bakanı, gerekenin yapılacağını açıkladı. İLAHİ BIR TESADÜF!
 
         Evet değerli okurlarım. İnternet’te AKP yolsuzlukları ile ilgili olabildiğince çok malzeme var. Bana düşen görev bunların önemlilerini cımbızlayıp değerli okurlarıma sunmak. Hele bir seçim olsun. AKP hak ettiği akıbete bir uğrasın. Ondan sonrasını yazmak veya yazmamak için düşünürüm. Elli yıllık gazetecilik yaşamımda hep muhalif olduğum için yeni gelecek iktidar için de yazılacak çok şey bulurum.
 
                            Özcan Nevres 


29 Haziran 2007  09:13:47 - Okuma: (666)  Yazdır
İstatistik