Yazı

MHP ve CHP tabanina açık mektup...
MHP ve CHP tabanina açık mektup... 

Hüseyin Taşyakan

Bunu kaç gündür yazmayı düşünüyorken, bir ümit, belki iyi gelişmeler olur diye erteliyordum. Görüyorum ki; o gün artık bu gündür.

 1. Bahçeli ile MHP tabanını birbirine karıştırmayın. Bakmayın siz AKP kurmayları ve saraydaki muktedirle karşılıklı atışmalarına.

 
Türkiye Cumhuriyeti Devletine düşmanlık besleyen mihrakların bu coğrafya üzerinde kurguladıkları oyundan başka hiç bir şey değildir bu. Aptullah Gül' ün Cumhurbaşkanı seçilmesinden, (Kılıçdaroğlu ile birlikte, Ekmeleddin İhsanoğlu diye bir piyonu öne sürüp 14 milyonun sandığa gitmesine engel olacak senaryoda başrolü oynayarak) RTE' nın kaçak saraya yerleşmesine kadar MHP' NİN DEĞİL Bahçeli' nin katkısı vardır. Bunların yanısıra Bahçeli, MHP oylarını alaşağı etmek için üzerine vazife edilmiş görevini adım adım ve kusursuzca yerine getirmektedir ki; 7 Haziran akşamından itibaren sergilediği tavrıyla bunu ayan beyan ortaya koymuştur. Bütün amaç RTE' nın, milliyetçi oyları kendisine zerre kadar itiraz etmeden biad edecek AKP hanesine yazdırmaktır ve bunu da önümüzdeki seçimde göreceksiniz.
 
RTE' nın başkanlık hayallerinin suya düşmesinin hemen akabinde sokakların kan gölüne dönmesi,asker ve polisimize sıkılan kahpe kurşunların ardından gelen  şehitlerimizle ocaklara düşen ateş ve özellikle AKP cenahından yükselen ''Şehit olmak istiyorum'' şeklindeki yapmacık hamasi söylemler rastlantı değildir.
 
2. Bahçeli böyle de Kılıçdaroğlu farklımı denildiğini duyar gibiyim. Ayn-ı ile vaki Kılıçdaroğlu' nun da aynı oyunun bir parçası olduğuna inanıyorum Koalisyon görüşmelerinin ardından CHP kurmaylarınca yapılan, ''Koalisyonu hiç görüşemedik, bize bir bakanlık bile vermediler'' beyanları, CHP' NİN DEĞİL Kılıçdaroğlu ile ekibinin, RTE' nın ekmeğine yağ sürercesine Davutoğlu' nun günlerce ortada top çevirmesine hizmet ettiği apaçık ortadır. 
 
''Mademki koalisyon kurulmasına yönelik bir eğilim görmediniz, günleri ve haftaları boş yere niye harcadınız ?'' diye sorarlar adama. Haftalarca bizzat RTE tarafından planlanarak uygulamaya konulmuş oyalama marifetiyle erken seçime gitme projesine bu denli katkı sağlaması insanın ya çok  aptal olduğunu ya da  RTE nın Başkanlık hayallerinin gerçekleşmesi için bizzat destek sağlama arzusunu gösterir ki; temennim birincisidir. Zira kanımca aptallık, Cumhuriyeti yıkmak arzusundaki bir zihniyete hizmet etmek girişiminden daha şereflidir.
 
Şimdi, hem MHP hem de CHP tabanından bu sözlerime katılmayan, karşı çıkan arkadaşlarım dostlarım olacaktır, Saygı ile de karşılarım ancak, söylediklerimin aksini iddia ediyorsanız; Gelin seçime kadar her iki lidere de tabandan başlayan bir hareketle çağrıda bulunun. 
 
Bunca vatandaşımızın, polisimizin ve askerimizin ölümlerinden zerre kadar zul duyuyor, bir kerecik olsun kendi makam koltuklarından önce Türkiye Cumhuriyeti' nin bekasını düşünüyorlarsa; Bahçeli ve Kılıçdaroğlu önümüzdeki seçimlere ittifak halinde girsinler. Desinler ki '' Biz, bu ülkenin  farklı siyasi görüşteki iki büyük partisi olarak Cumhuriyet rejimi düşmanlarına karşı yek vücut olmaya karar verdik, takdir siz yüce Türk Milletinindir''
 
Hiç kimse parti menfaati gözeterek peşin bir hükümle Olmaaaz ! demesin. Bu gün artık Türkiye böyle bir beraberliğe ihtiyaç duymaktadır. Karşımızda, rejimi alaşağı ederek kendi imparatorluğunu ilan etmek isteyen faşist bir zihniyet duruyorken ve bu yolda hedefine ulaşmak için, ülkenin yangın yerine dönüp fidan gibi çocuklarımızın şehit düşmesini mübah saydığı bir noktada hiç kimsenin fanatik siyasi düşüncelerinin esiri olmak lüksü de yoktur hakkı da.
 
Sonuç olarak değerli arkadaşlarım, sevgili dostlarım, siz bu çağrıyı yapın, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ile kurmaylarının vereceği cevap en baştaki iddialarımda haklı ya da haksız olduğumu gösterecektir. 
 
Yanılıyor olmayı ne kadar istediğimi bilemezsiniz...
 
''Hüseyin TAŞYAKAN''


20 Ağustos 2015  09:59:39 - Okuma: (414)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik