Yazı

Selçuk’da Üç Gündem
Selçuk’da Üç Gündem 

Özgür Aydoğan

TGB Çanakkale

 Bu yazının birinci gündemi TGB’nin Çanakkale zaferi. Daha önce Çanakkale Valisi Ahmet Çınar tarafından 18 Mart 2015 günü Gelibolu Tarih Alanı’nın ziyaretçilere kapalı olacağına dair yayınladığı genelgeyi geri çekmesi bugün önemli bir gündem. Demek ki korku imparatorlukları kurmak isteyenler bu vatanın yiğit gençleri karşısında o kadarda büyük ve güçlü değiller. İlk olarak yasaklama geldi, TGB “tanımayız” diye açıklama yapınca okullara tek tek uyarı gitti. TGB daha güçlü bir şekilde hazırlıklarını devam ettirip “yasakları yıkmaya geliyoruz” deyince Vali ağız değiştirdi ve “kutlamalar her zamanki gibi yapılacak, yanlış anlaşıldık” dedi. Demek ki bize sunulan naylon kuvvetlere yatırım yapmak yerine gerçek muhalefet yapan çalışkan, vatansever kuvvetlere destek vermek çok önemli.

 
İHALELER
İkinci gündem Selçuk ilçesindeki ihaleler. Park ve dükkanlar ihaleye çıkıyor ve gördüğüm kadarı ile hiç tanımadığımız insanlar ilçemize gelip ihaleye girmek üzere bir şekilde yönlendiriliyorlar. Yapacak bir şey yok çünkü bu zihniyeti Selçuk ilçesine sokan halk. İşte pireye kızıp yorgan yakmak diye buna denir. Kuzu gibi bereketli ve yararlı ilçeyi kurt zihniyetli bir partiye teslim edersen olacağı budur. Hadi bakalım ayıkla pirincin taşını şimdi. İstasyon meydanı ve otogar çevresinde bir sürü büfe vardı. Ne içindekiler adam gibi para kazanıyorlar nede bu çirkin yapıların ilçeye bir fayda sağlıyordu. Oy kaybederim, laf olur, söz olur demeyen dönemin Belediye başkanı Sayın Ülgür bunları yıktı, kötümü yaptı? Korkmayın iyi yaptı derseniz bir şeyci olmazsınız. Ben söyleyeyim çok iyi yaptı. Şimdi ise tekrar her yere büfe yapılmaya derme çatma kulübeler ile oy avcılığı yapılmaya başlandı. Bu süreci desteklemiyor ve bir esnaf temsilcisi olarak karşı olduğumu açıkça beyan ediyorum. Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği’nin başına gelene yorum yapmak bile istemiyorum. Şehit yakını ve Gazi olmak ne büyük bir suçmuş ki hiçbir dönem bu insanların yüzü gülmüyor. Yakıp, yıkıp, öldürüp sonrada demokrasi, barış, süreç gibi laflar edenlerin önleri açılırken Şehit ailesi ve Gazi olmak bu kadar zor bir iş ise bunun sorumluluğu bayrağını vatanını ve atalarının mirasını küçük menfaatlere satan insanlardadır.
 
AĞAÇ KIYIMI
Üçüncü gündem bir süredir devam eden ağaç kesme ve budama vakaları. Bir süredir gündemde olan ve keyif kaçıran bir konu. Gezi Kafe bahçesindeki ağaç kesildiğinde oh bir açık bulduk diye mutluluk dansı yapanlar şimdi neden susuyor? Bir kesildi, alerji olanlar var dediler. Bir kesildi, budama dediler. Bir kesildi garibana odun dağıttık dediler. Şimdide kurumuş diyerek bir sürü ağaç kesilip budanıyor.  Tamam, bazı müdahaleler haklı olabilir ama şu da bilinsin ki bu durum yavaş yavaş can sıkıcı bir hal almaya başladı.
 
Not: Gökçealan Taş Ocağı hukuksuzluğu konusunda önemli bir bilgi daha yakında kamuoyu ile paylaşılacak. Umarım netice alınır.


16 Mart 2015  13:40:22 - Okuma: (791)  Yazdır
İstatistik