Yazı

Başkan verdiği hiç bir sözü unutmamış
Başkan verdiği hiç bir sözü unutmamış 

Nilüfer

Başlıkta okuduğunuz gibi Sayın Başkan seçim sürecinde verdikleri hiçbir sözü unutmamış. Tabi bu biraz da zamana bağlı.

  Zamanla verilen sözlerin yerine getirildiği zaman unutulmadığı daha çok anlaşılacak ve bizlerde bu yerine getirilen her çalışmayı sütunlarımıza taşıyacağız.

Biliyorsunuz seçim sürecinde her aday Selçuk için ve bu ilçede yaşayan vatandaşlarımız için çeşitli projeler ortaya koydular ve vatandaşlara da birtakım vaatlerde bulundular. Sayın Başkan ile önceki gün sabah kahvaltısında bir araya geldik ve seçim sürecinde gerek mikrofon ile gerek basın yolu ile bahsettiği bütün çalışmaların zamanla yapılacağını ve beş yıl sonra bambaşka bir Selçuk ile karşılaşmayı hedeflediğini söyledi.
Aslında sayın Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ilk sözlerinden birkaçını  yerine getirmiş oldu.  Bunu söylüyorum çünkü sayın başkanın altını çizerek vermiş olduğu ve de yerine getirmiş olduğu bu sözü belki de kimse görmüyor yada görmemezlikten geliyor. Nedir bu? İnsan odaklı belediyecilik. Yani halk ve belediye çalışanları ile kurmuş olduğu yakın temas, yakın ilişki. Bu durum ne zamana kadar gider bilemem ama bildiğim bir şey var o da vatandaşın buna pek fazla alışık olmamasıydı. Partili partisiz her kes ile sıcak ilişkiler kurduğunu, en azından vatandaşın isteğini bizzat dinleyen bir belediye başkanı görmeye sanırım son zamanlarda hiç alışık olmamıştık.
Tabi buraya kadar her şey çok güzel ancak bunu başarmak da inanın çok önemli. Yani vatandaşın biri bana aynen şunu söyledi. 'Biliyor musun ben ilk kez bir belediye başkanı tarafından önemsendiğimi hissettim' ifadesini kullandı. Bence Selçuk'un önce bu duruma bir doyması lazım diye düşünüyorum. Tabi bizim Selçuk halkımız geçmişe dönük sıkıntıları olduğu için her şeyin bir an önce olup bitmesini istiyor. Bundan birkaç gün önce yine bir sohbet sırasında vatandaşımız aynen şöyle dedi. 'Eski başkan işi bilmiyor ama tecrübesi var, bu başkan da işi biliyor ama tecrübesi yok.  Acaba şimdiki başkan tecrübesi olmadığı için mi ağır adımlarla ilerliyor ' bence bu doğru değil. Gazetecilerle yapılan toplantı da anladığım kadarı ile sayın Başkan oldukça bilinçli adımlarla ilerliyor. Yani yapmış olduğu tüm atılımlar ve davranışlar tamamen bilinçli ve bir o kadar da kendinden emin adımlar. Bu da ilerleyen zamanda başkanın nasıl bir tecrübe içerisinde olduğunu gösterecek. Daha öncede söylediğim gibi sabrederek beklemek lazım.
İçerdekiler de dışarıdakiler de memnun değil
İşt dedim ya sabretmek lazım diye.. Maalesef biz Türk halkı olarak sabırsız bir kişiliğimiz var. Belediye içerisine girdiğimiz zaman çalışanlar bulundukları yerden pek memnun olmadıklarını görüyoruz. Herkes bir yer değişikliğidir tutturmuş gidiyor. Yani çalışanlar 10 yıldır, yada 5 yıldır çalıştıkları görev yerlerinin değiştirilmesini istiyor. Neden? Bence bu iyi niyeti suiistimal etmek değil midir? Daha önceki Başkana söyleyemediklerini şimdiki Başkana rahat bir şekilde söyledikleri için mi aba? Yok böyle bir şey. Biz dışarıdaki vatandaşın sesini dinlerken, içeridekiler daha çok ses çıkarmaya başladı. Arkadaşlar bence kendinize gelin.. O beğenmediğiniz işi bulamayanlar var, öyle bir işe ihtiyacı olanlar var.. Bence herkes yerinde kalsın.. Bu kadar da iyi niyet gösterilmemeli diye düşünüyorum. Hem rahat iş olacak, hem ücreti iyi olacak, hem de istediğin birimde çalışacaksın. Yani deyim yerindeyse 'Hem kel, hen fodul' peki dışarıdakiler ne yapsın. İşi olmayanlar, evine, çocuklarına ekmek götüremeyenler ne yapsın.. Bu durumda birim değişikliği isteyenler lütfen bu insanları düşünün ve bence oturun oturduğunuz yerde...

Sanırım bu hafta biraz sertleştim ama bundan sonra da böyle olacağa benziyor. Çünkü bazı şeyleri yakından görüp de müdahale edemediğim için kızıyorum. Ama kimse darılmasın. Çünkü bütün bu konuları buradan sizlerle paylaşmaya çalışacağım... Saygılarımla... 23 Haziran 2014  08:59:30 - Okuma: (367)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik