Yazı

Nefes almak lazım
Nefes almak lazım 

Nilüfer

Aslında bir süre daha yazmayı düşünmüyordum.

 Ancak biliyorsunuz seçimlerin üzerinden 2 ay geçti. 3. aya girdik. Deyim yerindeyse bir enkaz teslim alan Sayın Başkan, hata yapmamak ve bir o kadar titiz bir çalışmayla taşları yerine oturtturmaya çalışıyor. Ancak bunu gelin de beklentileri olanlara ve partililerine anlatın. Şimdiden konuşulmaya başlandı. Böyle giderse bu iş olmaz, yanlış görevlendirmeler yapılıyor, falan filan... Benim ön sezilerimi ne kadar önemsersiniz bilmiyorum ama bence sabretmek lazım arkadaşlar. Sabretmeyenler, yada gerçek düşüncelerini ortaya koyanlar zirveye ulaşamazlar.

Şimdi de vatandaş Başkana nefes aldırmıyor
Selçuk'ta değişim istendi ve değişim oldu. Ama şunu da unutmamak lazım. Sizler Başkanın ve yönetimin değişmesini istediniz, Selçuk Belediyesinde çalışan tüm kişilerin değil. Öfke o kadar çok büyük ki, insanların birbirlerine tahammülü bile yok. Yani açıkçası Sayın Başkanın işi çok zor. Fakat bu durum daha ne kadar sürer bilmiyoruz, ama biran önce nokta koyulması gerekiyor. Bunu biraz açmak gerekirse, şöyle söyleyebilirim. Ben mesleki hayatımda hiç bu kadar Belediye Başkanlık makamına çıkmamıştım ve her çıkışımda mutlaka kapıda bekleyen ve başkan ile görüşmek isteyen birçok vatandaş gördüm. Bekleyen derken yanlış anlaşılmasın, başkan beklettiği için değil. Bekleyenin birçoğu başkanla yalnız görüşmek istiyor. Bu nereye kadar devam eder, bence bir dahaki seçimlere kadar devam eder. Yani aslında seçim sürecinde hani dilden dile dolaşan bir cümle vardı ya; 'nefes aldırmayacağım' diye. İşte şimdi vatandaşlar yılların acısını Sayın başkan Dr. Zeynel Bakıcı'dan çıkarır gibi ona nefes bile aldırmıyorlar. Başkana bu konuda sorduğumuzda hayatından çok memnun. Yani vatandaşın derdini dinlemekten ve onların isteklerine ortak olmaktan dolayı çok memnun. Göreve başladığı ilk günden bu yana makam odasının kapılarını kapatmayan ve vatandaşın isteklerini ve beklentilerini yakinen dinleyen sayın başkanı ben bu konuda yürekten kutluyorum. Ama şunu da söylemek istiyorum. Artık yavaş yavaş normale dönmek lazım. Daha önce 1 tane olan ve şimdi ise 3 taneye çıkarılan belediye başkan yardımcılarımız var. Dolayısıyla aynı sabırla sizleri dinleyeceklerine ve isteklerinize çözüm bulacaklarına inanıyorum.
Dışarıdaki vatandaşları görmek lazım
Artık seçimleri konuşmak bence yersiz, önümüze bakmak ve yapılacak olan çalışmaları yakinen takip etmek gerekir. Ben bugün sayın başkana destek verenlerden sadece işe alınmadıkları yönde birtakım şikayetlerini duyuyorum.  Oysaki ben daha çok merkezi hükümetin Selçuk için ilk çalışmasını merak ediyorum. Yani ilk olarak hangi proje ele alınacak ve Selçuklulara sunulacak. Bunu merakla bekliyoruz ve takip ediyoruz... Dedim ya, bu konuda sayın Başkan henüz bir adım atamıyor, çünkü belediyede çalışmak isteyen, partili partisiz herkesi başkanın etrafında görüyoruz ve bu da bence doğru değil. Bizler gazeteciler olarak kim hangi partili yada şöyle söyleyeyim kim hangi adayı destekledi hemen hemen hepsini biliyoruz desek doğrudur. Bu yüzden Sayın Başkana bugün şirinlik yapanları doğru bulmuyorum. Ama bu manzarayı eski başkan Vefa beyin de görmesini istiyorum. Hiç ummadığı kişiler dahi sayın Bakıcı'yı desteklediğini açık bir şekilde söylüyorlar artık. Hani bir laf var ya; 'düşmanını uzakta değil, yakınında ara' diye işte ben de şimdiki Başkana bu konuda dikkat etmesini tavsiye etmek istiyorum. Yani açıkça söylemek gerekirse Vefa Başkanın döneminde çalışan kişilerin kendisine şirinlik yaptığını gördüğü kadar, bu yolda sonuna kadar hep birlikte mücadele eden kişileri de dışarıya çıkarak görmesini öneririm. Bunu neden söyledim. Çünkü seslerinin yakinen duyulmasını isteyen kişiler artık yavaş yavaş biz gazetecilere gelmeye başladı. Ben bu konuyu haber yapmaktan ziyade bu köşede biraz kapalı da olsa dile getirmek istedim.
Şimdi icraat zamanı
Evet, dediğim gibi merkezi hükümetin Selçuk için ilk adımını çok merak ediyorum. Bunu benim gibi birçok Selçuklu merak ediyor. Sakın yanlış anlaşılmasın söylediğim cümle. Sayın Başkan Bakıcı demiyorum, merkezi hükümet diyorum. Yani bozuk yollar, yada eksik malzemeler alınmıştır, gerekli düzenlemeler 2 aydır yapılıyordur. Bununla ilgili çalışmaları zaten takip ediyoruz. Ama merkezi hükümet olarak bu süreçte bir adım bekliyoruz artık.
Geçen gün bir arkadaşımla konuşurken bana bu konuda 'cesaretiniz mi yok, neden bu konuda bi şey yazmıyorsunuz?' diye biraz serzenişlerde bulundu. Ben de kendisine aynen şunu dedim. Biz doğru olan her kişinin ve her kararın, yine doğru olan her çalışmanın arkasındayız. Ama yanlış olan kişi yada çalışmaların da karşısındayız. Zannedilmesin ki, yanlışlar bu sütunlarda yazılmayacak. Doğruyu ve yanlışı, iyiyi ve güzeli her zaman en objektif düşüncelerimizle sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz... Saygılarımla...


5 Haziran 2014  22:48:26 - Okuma: (501)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik