Yazı

1 Mayıs İşçi Bayramı Tüm İşçilerimize Kutlu Olsun
1 Mayıs İşçi Bayramı Tüm İşçilerimize Kutlu Olsun 

Etem Kutsigil

Yıllardan beri gözlüyorum AKP’nin politikalarını.

 Gördüğüm şu; Varlığının devamını tamamen, haksızlığa zulme uğramış “mağdur olmuş” parti gibi  göstererek siyaset yapma üzerine kurmuş.

 
Önceleri “Türban” vardı. Dînî siyasetlerine alet ettiler yıllarca.
Direktifler geldi ardarda. “Üç çocuk yapın.” “Sigarayı rakıyı içecekseniz şurada için.” “Normal doğum yapın Sezaryan yapmayın.” Vs. vs.
 
Sonra GEZİ OLAYLARI başladı.
Geri zekâlı konmaktan millet şişti. Bu arada komşular arasına nifak sokmak için “Tencere tava çalan komşunuzu karakola şikâyet edin.”  Emri geldi. Allah’tan milletin aklı başında da, birkaç kişi dışında şikâyet eden çıkmadı.
Gezi Parkı’na AVM yapılmamasını isteyenler direnişlerini bir festival havası içinde savunurken ne görelim… Düşmanlara saldırırcasına bir kinle saldıran polisler. TOMA’larla Biber Gazlarıyla, coplarla. bir “Allah Allah diye bağırmadıkları kaldı.
 İlk geceArınç’ın yaptığı gibi bir iki cümlelik ılımlı bir konuşma gerilimi azaltacaktı aslında.Bu arada Başbakan yurda döndü. Fakat o ne? Ağzından alevler saçan tarih öncesi bir masal kahramanı. Bir şiddet, bir celâl… Esenboğa’dan Ankara’ya kadar bütün gece her kasabada mitingler düzenletti… “Camiye ayakkabıyla girdiler”… “Camide içki içtiler…” vs.
Sertlik direnç getirdi. Yüzbinlerce kişi sokaklara çıktı.
Ve sonra gencecik fidanların toprağa düşmesi…
Kendi tarafında olmayanları “KUL” gibi gören tam bir Osmanlı Padişahı kafası…
Siyasi gücünü “böl ve yönet” politikasına, insanların sinirlerini bozan ve bundan nemalanan bir yönetim şekli.
Bugün"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" Başka bir deyişle “İŞÇİ BAYRAMI”
Taksim Meydanı için Başbakan, yine gerilim, yine kavga ortamı yarattı. Oysa ki bu günü resmi Bayram ilân eden, Taksim’de toplantılar yaptıran kendisiydi.
Diliyorum ki, aklıselim galip gelsin ve özellikle kan dökülmeden çok şeyler borçlu olduğumuz fikir, tarım ve endüstri işçilerimiz neş’e içinde bayramlarını kutlasınlar.
DAHA GÜZEL BAYRAMLAR DİLEĞİYLE BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN İŞÇİ KARDEŞLERİM. 


1 Mayıs 2014  11:41:06 - Okuma: (557)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik