Yazı

Taşyakan'ın mesajı istifaya davet olarak algılandı...
Taşyakan'ın mesajı istifaya davet olarak algılandı... 

kalem

30 Mart yerel seçimleri itibariyle, Dr. Zeynel BAKICI'nın Belediye başkanlığının kesinleşmesinin ardından CHP Selçuk ilçe delegesi Hüseyin TAŞYAKAN'ın sosyal paylaşım ağındaki sayfasından paylaştığı mesaj oldukça dikkat çekti.

 6 Nisan 2012'deki CHP kongresinin hemen ardından kaleme aldığı ''Selçuk'taki Recep Tayyip'' başlıklı yazısıyla oldukça konuşulan ve kimilerinden destek görürken kimilerinin de sert tepkisiyle karşılaşan CHP Selçuk İlçe Delegesi Taşyakan' ın, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin ardından kişisel Facebook sayfasından paylaştığı mesajını okuyanlar, CHP yönetimine istifa çağrısı olarak algılandı. 

 
Konuyla ilgili açıklama yapan Taşyakan, şunları söyledi: "Benim dün söylediklerim de, bu gün söylediklerim de ortadadır ve asla aralarında zerre çelişki yoktur. Zamanında en tabi hakkım ve görevim olan uyarı nitelikli söylemlerimi arkadaşlarımıza iletmiş olmama rağmen, yanlışta ısrar edildiğini gördüm. Elbette ki hatasız kul olmaz, ancak ısrarla yapılan bir yanlış partimizin ve Selçuk'un kaderiyle oynanacak noktaya varıyorsa da, bu gün artık yapılan hatalar için bedel ödeme günüdür'' dedi. 
 
Mesajında parti yönetimini istifaya davet ettiği algılanan Hüseyin Taşyakan, şunları kaydetti: "Parti yönetimindeki arkadaşlarımın, hiç olmazsa bu saatten sonra partimiz adına en doğru kararı vereceğine inanıyorum" dedi.
 

Hüseyin TAŞYAKAN'ın sosyal paylaşım ağındaki kişisel sayfasında paylaştığı mesaj şöyle: "Selçuk halkı memleketin başka bir yerinde görülmemiş derecede, kompozisyon yazar nitelikte oy kullanıp gerekli mercilere gereken mesajı vermiştir. Selçuk seçmeni eğitimlidir, bilinçlidir. Kenan EVREN' in 82 Anayasasına %94, Tayyip ERDOĞAN' ın Anayasasına %75 hayır diyecek kadar da cesurdur. Selçuk seçmeni 30 Mart seçimlerinde her yere bir mesaj bırakmıştır.
1. Hal ve tavırlarıyla Recep Tayyip Erdoğan' ın klonlanmış ikizi gibi davranan, padişahlık arzusunda bir belediye başkanını (Vefa ÜLGÜR) istemiyoruz.
2. Demokratlığına ve Selçuk ta yaşayanları temsil ettiği partinin politikalarına uyarak, ötekileştirmeyeceğine inandığımız bir insanı (Zeynel BAKICI) göreve getiriyoruz.
3. Belediye başkanlığı için CHP adayına göstermediğimiz güveni, meclis üyesi adaylarına fazlasıyla göstererek, partimizle bir sorunumuz olmadığını ancak, bütün ısrarlarımıza rağmen Selçuk' ta istenmeyen bir adayın öne sürülmesi ile ilçemizin kaderiyle oynamış her kim varsa, bunun hesabını vermeye davet ediyoruz.
Bu kadar net mesajdan sonra umarız ki, bütün ikaz ve çağrılarımıza kulak tıkayanlar hiç olmazsa bu saatten sonra üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirip gereğini yapacaklardır. 
Bizim size söylememizi beklemeden, gereğini şimdi yapın. Yapın ki az buçuk ta olsa, size duyduğumuz saygıdan ve sevgiden ötürü biz utanç duymayalım...... !!!"11 Nisan 2014  11:22:36 - Okuma: (544)  Yazdır
İstatistik