Yazı

Berkin Elvan'ı kim öldürdü?
Berkin Elvan'ı kim öldürdü? 

Özgür Aydoğan

Kimse Selçuk sokaklarında gezip masum gençlere kıyan hukuksuz diktatörler için oy istemesin.

 Kendi vicdanları elveriyorsa hırsızlık ve hukuksuzluk saçan katillere kendileri oy versinler. Eğer vicdanları varsa istifa edip geç olmadan bu hatadan dönsünler. Silivri duvarları nasıl yıkıldıysa bu diktatörlükte öyle yıkılacak.

 
Gezi Parkı Direnişi sırasında ekmek almaya giderken başına isabet eden gaz fişeğiyle ağır yaralanan Berkin Elvan, tedavi gördüğü SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu sabah hayatını kaybetti. Berkin Elvan'ın ailesi, Twitter hesabından, Gezi Parkı olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralanan ve 269 gündür yaşama tutunma savaşı veren Berkin Elvan'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. Elvan ailesi acılarını paylaşan yurttaşlara şu mesajı yayınladı:
 
“Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan'ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun.”
 

Peki Berkin Elvan'ı, bu masum çocuğu bir polis mi öldürdü? Hayır! Diktatörlüğe oy verenler öldürdü. Şimdi O makarnalar, o kömürler, o paralar, o pullar ve ruhunuzu sattığınız o menfaatleri bozdurun bakalım, şu masum çocuğun küçücük bir bakışını satın alabilecek misiniz?13 Mart 2014  00:41:20 - Okuma: (608)  Yazdır
İstatistik